Pervari Otobüs Bileti

Pervari Seferi Yapan Firmalar
Pervari Hakkında
Pervari Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Siirt’in en güzel ilçelerinden biri olan, Pervari otobüs bileti satan firmaları, Pervari otobüs bilet fiyatları, Pervari otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Siirt, Pervari

Siirt’in yeşil ilçesi Pervari tarihi dönemlerde de yerleşke olmuş ve ilçede Bizans ve Roma dönemlerinden kalıntılara rastlanmıştır. Pervari, Siirt’in kuzeydoğusunda, Hizan ve Bahçesaray ilçelerinin kuzeyinde, Çatak ve Beytüşşebap doğusunda, Şırnak ili ve Eruh ilçesi güneyinde, ise aydınlar ve Şirvan ilçelerinin batısında yer alır. 1514 yılında Osmanlı toprakların katılan ilçede birçok ormanlık alan ve dereler bulunmaktadır. İlçede arıcılık çok yaygın olup Pervari balı ile ün salmıştır. Vadilerinde ve tarlalarında ise buğday, arpa, yonca ve korunga üretilir. 

Pervari Gezilecek Yerler   

Siirt’in benzersiz ilçesine en uygun Pervari otobüs bileti ile seyahat rotanızı çizip, tarihi güzelliklerinin tadını çıkartmalısınız. Mutlaka gezmeniz gereken yerleri şu şekilde listeledik;

-          Zervin Gölü

-          Zirin Gölü

En Çok Tercih Edilen Pervari Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus