Piraziz Otobüs Bileti

Piraziz Seferi Yapan Firmalar
Piraziz Hakkında

Piraziz Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Giresun un en güzel yönlerinden olan, Piraziz otobüs bileti satan firmaları, Piraziz otobüs bilet fiyatları, Piraziz otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Giresun,
Piraziz

Giresun ilinin en batısında yer alan Piraziz ilçesi, doğuda Bulancak, batıda Ordu, kuzeyde Karadeniz ile sınırlanmıştır. İlçe, Giresun il merkezine 23 km. uzaklıktadır. Yüksek kesimlerdeki yaylalar dışında ilçede çok fazla düz arazi yoktur. İlçede kıyı ve dağlık kesimler arasında farklı iklim olayları görülmektedir. Aynı zamanda bitki örtüsü de iki kesimde farklılık göstermektedir. Kıyıdan 800 metre yüksekliğe kadar fındık ağaçları ilçenin tamamını kaplamaktadır. İlçede tarıma uygun alanların büyük çoğunluğunda fındık yetiştirilmektedir. Engebeli arazi yapısı makineli tarımın yapılmasını engellemektedir. 

Piraziz’de Gezilecek Yerler

Tarihi eser bakımından pek zengin bir ilçe değildir Piraziz. İlçede güzel sahiller bulunmasına rağmen turizm çok fazla gelişmemiştir. Yayla turizmi, yöre halkının daha çok ilgisini çekmektedir. Yine de gezil görülebilecek bazı yerler bulmaktadır. Piraziz otobüs bileti alarak görebileceğiniz yerlerden bazıları şunlardır;

·         Bey Konağı (İlçe merkezinde yer alan konak Rumlardan kalan bir eserdir)

·         Bendehor Kalesi

·         Kozlar Kalesi

·         Pir Aziz Türbesi

·         Kozlar Kalesi

·         Güni Kalesi

·         Abdal Camii (Eren Merkez Camii)

En Çok Tercih Edilen Piraziz Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus