Polatlı - Didim Otobüs Bileti

Polatlı Hakkında

Polatlı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Ankara
’nın en güzel yönlerinden olan, Polatlı otobüs bileti satan firmalarıPolatlı otobüs bilet fiyatlarıPolatlı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Polatlı Ankara 
Polatlı Ankara’nın güneybatı il sınırında ve merkeze 76 km uzaklıktadır. Cumhuriyet döneminde 1926’da Polatlı ilçe statüsü almıştır. 

Polatlı Coğrafi ve Kültürel Özellikleri

İlçenin deniz seviyesinden yüksekliği 850 metredir. Karasal iklim şartları görülen ilçede son nüfus sayımlarına göre yaşayan kişi sayısı 120000’den fazladır. İlçede bulunan geniş tarım arazileri tarım ekonomisinde önemli yer tutmasını sağlar. Yöre topraklarında şeker pancarı, buğday, arpa, kavun soğan en çok üretilen tarım ürünleri arasındadır. Polatlı’nın tarihsel geçmişini incelediğimizde yerleşik hayatın M.Ö 3000 yıllarına kadar indiğini görüyoruz. İlçede bulunan izler Polatlı’nın uzun yıllar farklı medeniyetlere ev sahipliği yaptığını gösteriyor. Polatlı’da 1071 yılından itibaren Türk boylarının yerleşimi görülüyor. Türk tarihi açısından önemli yeri olan Sakarya meydan muharebesi bu topraklarda geçmiştir. Satın aldığınız Polatlı otobüs bileti ile gün içerisinde ilçeye gidip, mahalle konaklarını, Uluğ Bey gök evi, takı tasarım atölyesi, mesire alanları, sosyal tesisleri gezip Polatlı’nın yöresel lezzetlerini keşfedebilirsiniz.İlçe sınırları için de Ankara’da kurulması planlanan ikinci OSB bulunmaktadır. Bu durum da  yakın bir zamanda ilçe nüfusunun artışa geçeceğinin göstergesi. İlçeden geçen tren yolu ile 1892 yılında başlayan sanayileşme günümüzde artarak devam etmektedir. Günümüzde hızlı tren hattı bağlantı noktaları ilçede bulunduğu için Polatlı’nın önemi artmıştır. 

Polatlı’ya ulaşım

Anakara ‘ya 76 km uzaklıkta olan bu ilçeye merkezden kalkan özel ve halk otobüsleri ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca demir yolu ile ulaşım da mevcuttur.

 

Didim Hakkında

Didim Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Aydın’ın en güzel yönlerinden olan, Didim otobüs bileti satan firmaları, Didim otobüs bilet fiyatları, Didim otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Aydın, Didim

Doğuda Muğla, kuzeyde Menderes Nehri, batıda ve güneyde Ege denizi ile çevirili olan Didim, nüfusu yaklaşık 100 bin büyük bir ilçedir. İlçenin temel geçim kaynağı turizmdir. Bunun yanında tarım ikinci sıradadır. En önemli tarım ürünleri buğday ve pamuktur. İlçe özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği bir ilçedir. İlçe çeşitli oteller ve konaklama merkezleri açısından oldukça zengindir. 


Didim’de Gezilecek Yerler

·         Altınkum Plajı: Plaj, Didim’in en büyük plajıdır. Plaj gün içinde denize girmek isteyen ve eğlenceli vakit geçirmek isteyenlerin akınına uğrar. Halk plajıdır. Şezlong ve şemsiye kiralama olanaklarına da sahip bu plajı, Didim’e geldiğinizde kesinlikle kullanmanızı tavsiye ederiz. Altınkum otobüs bileti olarak, bu güzel sahili görmenizi, denize girmenizi, çevresinde bulunan kafe ve restoranlarda vakit geçirmenizi mutlaka öneririz.

·         Apollon Tapınağı: Arkaik Dönemde yapılan bu tapınak Didim’in en önemli tarihi yapılarındandır. Son zamanlara kadar kazı çalışmaları devam eden bölgede, son olarak 2000li yılların başında Kutsal Yol’un etrafında imparatorluk döneminden kalma hamam ve bir su sarnıcı bulunmuştur.

 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus