Posof Otobüs Bileti

Posof Seferi Yapan Firmalar
Posof Hakkında
Posof Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Ardahan ilimizin en güzel yörelerinden olan, Posof otobüs bileti satan firmaları, Posof otobüs bilet fiyatları, Posof otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Posof Tarihi, Coğrafi ve Kültürel Özellikleri 
Posof ilçesi Doğu Anadolu Bölgesi’nin en kuzeyinde yer almaktadır. İlçe kuzey ve doğudan Gürcistan ile, batıda Şavşat güneyde ise Hanak ilçeleri ile komşudur. Çok sayıda göç veren ilçenin nüfusu son 15 yılda yarı yarıya azalmış ve 6900’e düşmüştür. İlçeden göç edenler gittikleri yerlerde mahalleler, köyler inşa etmişler ve yaşamlarına bir arada devam etmişlerdir.  

Posof ilçesinin en bilinen özelliği Gürcistan ile olan Türkgözü Sınır Kapısıdır. Bu kapı ticari ve bireysel giriş çıkışların gerçekleştirildiği sınır kapılarımızdan bir tanesidir.

Posof halkı eğitime önem vermektedir. TUİK verilerine göre ilçe de okur yazarlık oranı %93’tür.

Ardahan il merkezine 72 km mesafede olan Posof ilçesi 1583 metre rakıma sahiptir. İlçenin genelinde Karadeniz iklimi hakim olduğundan ortalama sıcaklığı çevre ilçelere göre daha yüksektir. Doğal bitki örtüsü ise ormandır.

Dünyada yetiştirilen ve ekonomik değere sahip olan 4 arı ırkından biri olan Kafkas ırkı arılar bölgenin en önemli geçim kaynaklarındandır. Yıllık 35-40 ton civarında bal üretimi gerçekleştirilmektedir. Arıcılığı yanında hayvancılık, tarım ve ormancılık diğer gelir kaynaklarını oluşturmaktadır.

 

En Çok Tercih Edilen Posof Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus