Pütürge Otobüs Bileti

Pütürge Seferi Yapan Firmalar
Pütürge Hakkında

Pütürge Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Malatya’nın en güzel yönlerinden olan, Pütürge otobüs bileti satan firmaları, Pütürge otobüs bilet fiyatları, Pütürge otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Malatya, Pütürge

Malatya’da Nemrut’a giden yol üzerinde bulunan ilçe, bundan yaklaşık 300 yıl önce kurulmuştur.  Kurulduğundaki adı “güzel yer” anlamına gelen “İmrun”dur. Batısında Malatya merkezi ve Kale ilçesi, doğusunda Doğanyol ilçesi, güneyinde Adıyaman ve kuzeyinde Elazığ ile komşudur. Şehri komşu şehirlere bağlayan konumda bulunan ilçede bu özelliğinden dolayı ticaret oldukça gelişmiştir. Bölgede genel olarak tekstil sektörü yaygın olsa da tarım, arıcılık ve hayvancılık da büyük bir pay sahibidir. Bölgeye ait ballardan ve yöreye özgü yemeklerden tatmanızı öneririz.

İlçe çok farklı etnik ve dini kökene ait insanın bir arada ve huzurla yaşadığı bir ilçedir. Bütün bu etnik topluluklar kendi gelenek ve göreneklerini yaşamaya devam etmektedir. Her topluluğun kendine ait yemek, ibadet ve yaşam kültürleri vardır. Bu özelliği nedeniyle sosyal bilim alanında çalışan araştırmacıların dikkatini çekmiş ve araştırmalara konu olmuştur. Bu kültürel zenginliği yerinde görmek için Pütürge otobüs bileti alıp bu ilçeyi, bozulmamış köylerini, farklı farklı kültürlerin bir arada yaşadığı mahallerini görmenizi tavsiye ederiz.

En Çok Tercih Edilen Pütürge Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus