Refahiye Otobüs Bileti

Refahiye Seferi Yapan Firmalar
Refahiye Hakkında

Refahiye Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Erzincan’ın en güzel yönlerinden olan, Refahiye otobüs bileti satan firmaları, Refahiye otobüs bilet fiyatları, Refahiye otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.

Erzincan Refahiye

İlçenin nüfusu 10 binin üzerindedir. İlçenin batısındaki çam ormanları vardır. Soğukgöze ve Karaçam mevkileri arasında yer alan, yüksekliği 2000 m olan Dumanlı yaylaları, yaz ve kış turizmi açısından önem taşımaktadır. Bal festivali düzenlenen ilçede, ayrıca kablo fabrikası bulunmaktadır.

Doğu Anadolu karasal ikliminin özellikleri gözlemlenmektedir. Buralarda önemli ölçülerde kayısı ve dut ve üzüm yapılabilmektedir. Tabi yükseltisi fazla olduğundan dolayı iklim serttir. Kışlar çok soğuk ve uzun yazlar ise kısa ve serin geçer. 

Erzincan Refahiye’de gezilecek yerler

Erzincan Refahiye de Kadıköy kilisesi yer almaktadır ve bu kilise günümüze kadar sağlam olarak gelmiştir. Kesme taştan yapılan kilisenin, giriş kapısı bezemeleriyle dikkat toplamaktadır. Kapıdaki atkı taşı üzerinde kabartma olarak yapılmış haç motifi yer alır. Kilisenin içinde, duvar resimlerinin izleri bulunmaktadır. Apsisin önünde, ağaçtan yapılmış ince bir işçiliğe sahip bezemeli pano vardır. Bunun dışında Kutsal kaya Roma antreposu görülmeye değer yerlerdendir. Köroğlu mağarası İlçenin Altköy bölgesinde bulunan mağaraya insanlar taş merdivenlerle çıkmaktadır. Mağaranın içerisinde kesilmiş taşlardan oturma bankları vardır. Burada bulunan hayvan izlerinin izlerin, Köroğlu´na ait kır atın izleri olduğu iddia edilmektedir. Dumanlı yaylaları çayır ve bitkilerle kaplıdır. Doğal hayatı, temiz havası, bol miktarda su kaynakları ve çeşitli kamp alanları ile yaz ve kış turizme elverişlidir. Refahiye’nin soğuk suları ve serin havası ile en hoş yayla yerlerindendir. Refahiye Otobüs Bileti edinerek en kısa zamanda bavulunuzu yanınıza alıp bu güzel yerleri görebilirsiniz.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus