Reşadiye Otobüs Bileti

Reşadiye Seferi Yapan Firmalar
Reşadiye Hakkında

Reşadiye Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Tokat’ın en güzel yönlerinden olan, Reşadiye otobüs bileti satan firmaları, Reşadiye otobüs bilet fiyatları, Reşadiye otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Tokat, Reşadiye 
Batısında Niksar ve Başçiftlik, güneyinde Almus ilçeleri olan Reşadiye, kuzeyinde Ordu ve doğusunda Sivas ile komşudur. Tokat’ı diğer illerle bağlayan konumda olması ilçede ticaret faaliyetlerinin de gelişmesini sağlamıştır. Diğer ekonomik faaliyet tarım ve hayvancılıktır.

İlçenin tarihi yapılan kazı çalışmalarının da gösterdiği gibi çok eskilere dayanmaktadır. Romalılara ve Bizanslara ait çok sayıda seramik eşya, sikke ve tarihi mezarlar bulunmuştur. Bu tarihi mezarları Reşadiye’nin köylerinde görmek mümkün.  Ayrıca yapılan bu kazılardan çıkan eşyalar çeşitli müzelerde sergilenmektedir.

İlçe aynı zamanda çok sayıda mağaranın yer aldığı bir bölgede bulunmaktadır. Ulaşımın çok kolay olduğu bu mağaraları yerinde görmenizi tavsiye ederiz. 

Reşadiye’de Gezilecek Yerler 
İlçede çok sayıda kaplıca bulunmaktadır. Bu yüzden sağlık turizmi oldukça gelişmiştir. Bu termal sular romatizma ve kireçlenme gibi hastalıklara iyi gelmektedir. Bu ilçedeki kaplıcaları diğerlerinden ayıran en önemli özellik sularında radon gazının olmamasıdır. Diğer tüm kaplıcalarda radon gazı olmasına rağmen bu bölgedeki kaplıcalarda bu gaz bulunmamaktadır. Bu kaplıcalardan yaralanmak için Reşadiye otobüs bileti alıp ilçeyi ziyaret edebilirsiniz.

 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus