Reyhanlı Otobüs Bileti

Reyhanlı Seferi Yapan Firmalar
Reyhanlı Hakkında

Reyhanlı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Hatay’ın en güzel yönlerinden olan, Reyhanlı otobüs bileti satan firmaları, Reyhanlı otobüs bilet fiyatları, Reyhanlı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Hatay Reyhanlı

Etnik yapısı oldukça zengin, köklü bir geleneğe ve mükemmel bir yemek kültürüne sahip Reyhanlı aynı zamanda tarihi ve doğal güzellikleri ile de keşfedilmeye değer bir Akdeniz ilçesidir. Reyhanlı ilçesi Akdeniz bölgesinde ve Hatay’ın doğusunda yer alır. Akdeniz iklimi yaygındır. Doğusunda ve güneyinde Suriye, batısında Antakya merkez kazası ve kuzeyinde Kumlu ilçesi bulunmaktadır.

Reyhanlı daha önceki tarihlerde İrtah isminde küçük bir kasaba idi. 16. yüzyıldan itibaren göçebe olarak gelen Türkler bu kasabaya gelmişlerdir. Daha sonra Reyhanlı ismini alan kasaba 1918 yılında Fransızlar tarafından ele geçirilmiş, bucak sistemi ile yönetilmiştir. 8 Temmuz 1938 yılında Fransız işgalinden kurtarılıp, Türkiye’ye katıldığı yıl olan 1939 da ilçe olmuştur.

İlçede çoğu yerde tarıma dayalı ekonomi hâkimdir. Amik Gölü’ nün 1972 yılında kurutulmasının bitirilmesi ile pamuk ve buğday tarım içindeki önemini arttırmıştır. Ürün çeşidinde pamuk ve hububat en büyük paya sahiptir; ilçede ayrıca büyük baş hayvancılığı, diğer türde koyun ve keçi besiciliği de gerçekleştirilmektedir. İlçede sanayileşme tarım ve tarıma dayalı sanayi alanlarında gelişmiştir. Çırçır ve prese fabrikaları ile iplik ve un fabrikaları ilçenin önemli sanayi olanaklarıdır. Reyhanlı Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda ziyaret etmenizi öneririz.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus