Safranbolu Otobüs Bileti

Safranbolu Seferi Yapan Firmalar
Safranbolu Hakkında

Safranbolu Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Karabük’ün en güzel yönlerinden olan, Safranbolu otobüs bileti satan firmalarıSafranbolu otobüs bilet fiyatlarıSafranbolu otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Safranbolu Karabük 

Safranbolu geleneksel Türk toplum yaşantısını günümüze kadar korumayı başarmış, kendini özelliklerini kaybetmeden bugüne kadar gelmiş olması ile ‘’dünya keti’’ olmuş ve UNESCO tarafından 1994 yılında ‘’Dünya Miras Listesi’’ ne alınmıştır. İlçenin tarihi geçmişi incelendiğinde Antik Çağ’da adının Paplogonya olduğu, Hitiler, Lidyalılar, Kimmerler, Persler, Helenistik Çağ, Romalılar, Bizans Anadolu’nun fethinde sonra birçok Türk beyliği ve en sonda Osmanlı medeniyetine ev sahipliği yaptığı, tarih boyunca medeniyetler için önemli konumda olduğu bilgisine ulaşıyoruz. Sitemizden satın aldığınız
Safranbolu otobüs bileti ile sivil Osmanlı mimarisini yaşatan Türk evlerini, tarihi güzelliklerin oluşturduğu muhteşem atmosfer ile Cinci hanı, Saat Kulesi, Köprülü Mehmet Paşa Camii, Tarihi Çeşmeleri, Kemerleri, Kent Tarih Müzesi, Yemeniciler Arastası, kaya mezarları ve tümüsler gibi tarihi mirasımızı ziyaret edebilir ve yöreye ait geleneksel tatları keşfedebilirsiniz. 

Safranbolu’ya nasıl gidilir?

İlçe içerisinde bulundurduğu tarihi özellikleri ile yerli ve yabancı turistler tarafından oldukça rağbet görmektedir. Bu yüzden ulaşım konusunda herhangi bir sorun yaşanmayan ilçeye Karabük’ten düzenlenen minibüs seferleri ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus