Şahinbey Otobüs Bileti

Şahinbey Seferi Yapan Firmalar
Şahinbey Hakkında

Şahinbey Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Gaziantep in en güzel yönlerinden olan, Şahinbey otobüs bileti satan firmaları, Şahinbey otobüs bilet fiyatları, Şahinbey otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Gaziantep,
Şahinbey 
Gaziantep’in bir mahallesi olan Şahinbey 1987 yılında ilçe olmuştur. İlçe, ismini Antep Savunması’nda büyük faydalar sağlayan Şahin Bey’den almıştır. Şahinbey, Türkiye’nin en kalabalık üçüncü, Gaziantep’in ise en büyük şehridir. 2015 yılı verilerine göre, ilçe nüfusu 845.528’dir. İlçede genel olarak Akdeniz iklimi etkileri görülmektedir. İlçede en önemli ekonomik etkinlik sanayidir. İl merkezine yakın olması sanayinin ve ekonominin gelişmesini sağlamıştır. Gıda, temizlik ve dokuma malzemelerinin üretimini yapan küçük atölyeler bulunmaktadır. 

Şahinbey’de Gezilecek Yerler 
Şehir merkezine çok yakın olması ve bölgedeki kültürel ve anıtsal nitelikteki yapıların fazla olması Şahinbey ilçesinin turizm açısından da gelişmesini sağlamıştır. Şehir merkezinden sürekli otobüs seferleri yapılması da il merkezinden ziyaretçilerin gelmesini kolaylaştırmaktadır. Şahinbey otobüs bileti alarak ilçede ziyaret edebileceğiniz başlıca yerler şunlardır;

·         Kabasakal Paşa Camii

·         Zincirli Bedesten

·         Kaleoğlu Mağarası

·         Eyüpoğlu Camii

·         Tarihi Millet Hanı

·         Gaziantep Mevlevihanesi Vakıf Müzesi

·         Şeyh Fethullah Hamamı

·         Gaziantep Ağa Camii

·         Naib Hamamı

·         Keyvanbey Hamamı

·         Gaziantep Kahramanlık Panorama Müzesi

·         Tabak Hamamı

·         Burç Ormanları

·         Karkamış Harabeleri

En Çok Tercih Edilen Şahinbey Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus