Saimbeyli Otobüs Bileti

Saimbeyli Seferi Yapan Firmalar
Saimbeyli Hakkında

Saimbeyli  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Saimbeyli  otobüs bileti satan firmalarıSaimbeyli otobüs bilet fiyatlarıSaimbeyli otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Saimbeyli
 Otobüs Seferleri

Saimbeyli ilçesi adını, Fransız işgalinden ilçeyi kurtaran komutana saygı  mahiyetinde verilmiştir. İlçenin önceki adı Haçin’dir. Adana merkeze 156km. uzaklıktadır.  Adana merkezden Saimbeyli otobüs bileti temin ederek ilçeye ulaşım mümkün olduğu gibi İç Anadolu bölgesine aracılık eden Pozantı sonrası bir diğer Akdeniz ilçesidir. İlçe diğer Adana ilçelerine göre daha az nüfusludur. Ancak diğer Adana ve Çukurova ilçeleri gibi de tarihle dolu bir ilçedir. 

Saimbeyli
´de  Gezilecek Yerler 
Çatak ve Obruk olmak üzere iki önemli yaylası bulunan ilçede yerel halk yaz aylarının kavurucu Akdeniz sıcağından kaçmak için yaylalara çıkmaktadır. Adana merkezden uzak olan ilçe maalesef bu uzaklık etkileriyle çok gelişememiş aynı zamanda zaman içerisinde göç verdiği için de nüfusu da hep az olarak kalmış bir ilçedir.  İlçe Orta Toros Dağları arasında olduğu için kamp yapanların ve dağcıların da sıkça uğradığı bir yerdir. Özellikle her yıl yapılan Kiraz Festivali ile hem yöre halkı hem de turistlere oldukça keyifli anlar geçirmelerini sağlar.

En Çok Tercih Edilen Saimbeyli Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus