Salihli - Malatya Otobüs Bileti

Salihli Hakkında

Salihli Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Manisa’nın en güzel yönlerinden olan, Salihli otobüs bileti satan firmaları, Salihli otobüs bilet fiyatları Salihli otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Salihli, Manisa
İlçe bölgedeki tarihi ve turistik yapılan bolca bulunduğu, yerli ve yabancı turistin akın ettiği bir ilçe konumundadır. Bölgede gelir turizmin yanında tarım ve hayvancılıkla sağlanmaktadır. İlçe ayrıca termal turizmin de geliştiği yerlerden biridir. Bölgede çok sayıda fabrika açılmış olması ve turistik bir ilçe olması nedeniyle de modern bir ilçe konumundadır. Çok sayıda kafe, restoran ve konaklama yerleri vardır. İlçenin yemek kültürü de oldukça gelişmiştir. İlçe odun köftesi, kirazı ve üzümü ile meşhur bir ilçedir.

Salihli’de Gezilecek Yerler

·        Sardes Antik Kenti: Tarihte ilk paranın basıldığı yer olan bu antik kent, UNESCO tarafından Dünya Mirası Geçici Listesine alınmıştır. Kent Lidya devletine başkentlik yapmıştır. Kent aynı zamanda Kral Yolu’nun başlangıç noktası olarak kabul edilir. Bu kentte bulunan başlıca yapılar, hamam, sinagog, mezarlar, akropol ve mahkeme binasıdır. Adını kuvars taşının batı dilindeki anlamı olan “sard” kelimesinden almıştır. Siz de tarihe meraklıysanız Salihli otobüs bileti alıp bütün bu tarihi güzellikleri yerinde görmeniz mümkün.

Malatya Hakkında

Malatya Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Malatya’nın en güzel yönlerinden olan, Malatya otobüs bileti satan firmaları, Malatya otobüs bilet fiyatları, Malatya otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Malatya
, Malatya

Tarihi ve turistlik yerleri oldukça fazla olan bölge kayısı cenneti olarak da bilinir. Bölgenin tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Yapılan kazı çalışmalarında çıkan tarihi eserler çeşitli müzelerde sergilenmektedir.  Yemek kültürü, tarihi ve turistik yerleri, doğal güzellikleri ile Malatya, mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri. 

Malatya’da Gezilecek Yerler

·         Gürpınar Şelalesi: Malatya’yı ziyaretiniz sırasında mutlaka gitmenizi önerdiğimiz yerlerden biri de Gürpınar Şelalesi. Şelale hem doğal güzelliği hem de etrafında bulunan dinlenme yerleri ile çevre illerden de turist akınına uğramaktadır. Sizin de bu doğal güzelliği bir an önce öneririz. Malatya otobüs bileti ile bu doğa olayını yerinde görün.

·         Orduzu: Malatyalıların uğrak yeri olan bu mesire alanı, piknik alanları ve içinde bulundurduğu küçük bir göl ile huzurlu zamanlar geçirmek isteyenlerin, Malatya’ya geldiklerinde uğramadan gitmemeleri gereken yerlerden biri.

·         Arslantepe Höyüğü: Türkiye’nin en büyük höyüklerinden biridir. Ayrıca bu höyük dünyanın en eski yerleşim yerlerinden kabul edilir. Malatya’ya yaklaşık 7 km uzakta ve ulaşımın kolay olması bölgeye çok sayıda turist çekmektedir.

 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus