Samsat Otobüs Bileti

Samsat Seferi Yapan Firmalar
Samsat Hakkında
Samsat Otobüs  Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Adıyaman’ın en güzel yönlerinden olan, Samsat otobüs bileti satan firmaları, Samsat otobüs bilet fiyatları, Samsat otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Adıyaman, Samsat 
Adıyaman´ın Samsat ilçesinin kökü çok eski zamanlara dayanır. Samsat, günümüze Adıyaman´a bağlı olarak kabul edilmektedir. İlçeye Samsat adını, Kommagene kralının dedesinin verdiği düşünülmektedir. Diğer dillerde de pek çok adlandırılması olan Samsat, kelime bakımından biraz da Osmanlı Türkçesi yoluyla Türkçeleştirilmiştir. Bu noktada Samsat´ın nirengi noktalarını değinmekte fayda var. 

Samsat´a Nasıl Gidebilirim? 
Adıyaman´ın güneydoğusunda yer alan Samsat ilçesinde, nüfus oranı diğer ilçelere kıyasla bir hayli düşüktür. 610 metre rakıma sahip olan bu ilçe, yükseklik bakımından diğerlerine göre daha alçak bir yerleşim yeridir. Samsat´ın doğu bölümlerinde Atatürk baraj gölü bulunmaktadır. Bu, son zamanlarda ilçedeki nem oranının yükselmesine sebep olmuştur. Atatürk baraj gölünün diğer tarafında komşu Şanlıurfa bulunmakta. Güneye doğru gidildikçe Samsat´taki rakımın giderek düşmesi Samsat´ı ´´ova´´ olarak adlandırılmanın ne kadar doğru olduğunu göstermektedir. Bölge karakteristik açıdan tamamen bir ova mahiyetindedir. Samsat otobüs bileti işlevini herhangi bir Adıyaman bileti de görebilir. 

Samsat Halkı 
Samsat ahalisinin geçim kaynağının büyük bir bölümünü tütün oluşturmaktadır. Hububat sektöründeki atılımlar nedeniyle bu bölgede hububat ekimi de yapılmaya başlanmıştır. Nüfus´ın son verilere göre 9100 olduğu Samsat´ta yazlar bir hayli sıcak ve kurak geçer. Yüzölçü açısından bir hayli geniş olduğu için nüfus yoğunluğu düşük kalmıştır. Yani kilometre başına çok az insan düşmektedir. 

Samsat´ın Özelliği 
Samsat ilçesi, Anadolu içerisinde yarım ada şeklinde görülen tek ilçedir. Atatürk sulama kanallarının buna tesiri yadsınamayacak kadar fazladır.

En Çok Tercih Edilen Samsat Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus