Samsun - Artvin Otobüs Bileti

Samsun Hakkında
Samsun Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri olan, Samsun otobüs bileti satan firmaları, Samsun otobüs bilet fiyatları, Samsun otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Samsun
Cumhuriyetimizin kurulmasında konum olarak büyük rol oynayan Samsun, bölgesinin eğitim, sağlık, ekonomi, sanayi, ticaret, ulaşım ve açılarından en gelişmiş şehri olup "Karadeniz´in Başkenti" ve "Atatürk´ün Şehri" olarak tanınmaktadır. Cumhuriyetimizin kuruluş sürecine Atatürk’ün 19 Mayıs 1919´da Samsun´a çıkışıyla başlayan sürecin baş rolü olmasıyla anılmaktadır. Şehrin en önemli simgesi Atatürk´ü 9. kurmayları ile birlikte İstanbul´dan Samsun´a getiren “Bandırma Vapuru” dur. 

Samsun Gezilecek Yerler   
Bu tarihi şehrimize en uygun Samsun otobüs bileti ile hemen yola çıkıp, tarihi güzelliklerinin tadını varmalısınız. Mutlaka gezmeniz gereken yerleri aşağıda listeledik;

-          Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi

-          Bandırma Vapuru ve Gazi Müzesi

-          Taşkale Camii

-          Lerdüge Tümülüsleri

-          Samsun Büyük Camii

-          Ladik Gölü

-          Akalan ve Kabaceviz Şelaleleri

-          Ladik Akdağ Kayak Merkezi

-          Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti

-          Tekkeköy Mağaraları

-          Kurtuluş Yolu

-          İlk Adım Anıtı

 

 

Artvin Hakkında

Artvin il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Artvin’in en güzel yönlerinden olan, Artvin il merkezi otobüs bileti satan firmalarıArtvin il merkezi otobüs bilet fiyatlarıArtvin il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. Artvin 


Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Artvin, dağlık bir alana kurulmuş olup Türkiye’nin en güzel doğasına sahip yerleşim yerlerinden biridir. Adının İskit beylerinden (o zamanki ismi Artvani) geldiğine inanılmaktadır. Aslında bir ortaçağ kenti olan Artvin’in yapılan kazı çalışmaları sonucunda tarihinin milattan önce 3500 yılına kadar dayanıldığı düşünülmektedir.

 

Her mevsim yağışa sahip olan Artvin’de, Çoruh nehrinin de etkisiyle ılıman bir iklim görülür. Kültürel açıdan oldukça zengin bir geçmişe sahip olan Artvin’e ulaşım otobüsle oldukça kolaydır. Bunun için Artvin otobüs bileti almanız yeterlidir. Buraya geldikten sonra Artvin’in hem doğasının hem de tarihinin tadını çıkartırken, bir yandan da gelişkin yemek kültürünün de es geçilmemesi önemlidir. Bu sebeple buraya varıldığında mutlaka yöresel bir lokantaya gidip bölgenin yemeklerinden yemeniz önerilir.


Artvin’e vardığınızda görmeniz gereken birkaç yer olarak Cehennem Deresi Kanyonu, Meydancık ve Borçka Karagöl sayılabilir. Buralarda doğayla baş başa kalabilirsiniz. Ayrıca Artvin’de, rafting için uygun nehirler de bulunur. 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus