Sandıklı Otobüs Bileti

Sandıklı Seferi Yapan Firmalar
Sandıklı Hakkında
Sandıklı Otobüs Bileti Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Afyonkarahisar´ın en güzel yönlerinden olan, Sandıklı otobüs bileti satan firmaları, Sandıklı  otobüs bilet fiyatları, Sandıklı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Sandıklı´da Faaliyet Gösteren Otobüs Firmaları
Sandıklı´da faaliyet göstermekte olan iki otobüs firması vardır. Bunlardan ilki Kamil Koç, ikincisi ise Güney Akdeniz Turizm´dir. Kamil Koç firması, Sandıklı´dan Ankara´ya seferler düzenlerken, Güney Akdeniz Turizm ise Antalya bölgesine sefer düzenlemektedir. 

Afyonkarahisar, Sandıklı
Sandıklı ilçesi Kumalar Dağının eteklerine konuçlanmıştır ve Afyonkarahisar´a bağlıdır. Türkiye´nin İç Batı Anadolu bölgesinde yer almaktadır. Güzergâh yolları üzerinde bir bağlantı noktası işlevi görmesi nedeniyle az sayıda göç vermektedir. Civarındaki ilçelere göre daha popüler ve caziptir. Ankara-Antalya yolunun üzerinde yer alıyor olması, Sandıklı´yı cazip hâle getiren faktörlerden en önemlisidir. 1000 kilometrekarelik yüzölçümüne sahip olan Sandıklı´da pek çok sosyal faaliyet düzenlenmektedir.

Sandıklı´ya Nasıl Giderim? 
Sandıklı Ankara´ya 315, Afyonkarahisar´a ise 61 kilometre uzaklıktadır. Ankara-Antalya yolu sebebiyle Sandıklı´dan direkt Antalya´ya gitmek için 230 kilometre yol gitmek zorundasınız. Buna karşın Sandıklı pek çok ile komşu durumundadır. Konya, Bursa ve İzmir´den rahatlıkla Sandıklı otobüs bileti bulunabilmektedir.

Sandıklı birkaç yıl evvel aktif demiryolu ağına da sahipti ve insanlar ulaşım için bu ağı sıkça kullanıyordu. Ancak yaşanan elem bir kaza sonrasında 2008 yılından beri tren seferleri düzenlenemiyor. Önümüzdeki günlerde gerekli şartların oluşturularak demir yolunun tekrar aktif hale getirilmesini bekliyoruz.

Sandıklı dağlarla çevrili bir ilçe olduğundan bu dağların tepelerinde çok sayıda endemik bitki türü yetiştirmektedir. Bu bakımdan araştırmacıların odak noktasıdır. Bu dağlarda yetişen bazı endemik bitkiler, devlet tarafından koruma altında tutulmaktadır.

 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus