Saray Otobüs Bileti

Saray Seferi Yapan Firmalar
Saray Hakkında

Saray Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Van ın en güzel yönlerinden olan, Saray otobüs bileti satan firmaları, Saray otobüs bilet fiyatları, Saray otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Van,
Saray 
Van il merkezine 75 km. uzaklıkta bulunan Saray, 1990 yılında ilçe statüsünü almıştır. Türkiye – İran sınırı olan Kapıköy, bu ilçe sınırları içerisindedir. Saray, aynı zamanda 2100 metrelik rakımıyla Türkiye’nin en yüksek ilçe merkezi konumundadır. Kışları çok sert ve uzun geçen ilçede karasal iklim egemendir. İlçenin yüksek bölgelerinde kış ayları çok uzun ve oldukça sert geçer. İlçe halkının geçim kaynakları tarım ve hayvancılıktır. Genellikle sulu tarım yapılmaktadır. Buğday, şeker ve arpa en çok yetiştirilen tarım ürünlerindendir. Ticaretin çok yapılmadığı ilçede el sanatları gelişmiştir. İlçede el sanatlarını daha geniş kitlelere yaymak amacıyla bir Halk Eğitim Merkezi kurulmuştur.

Saray ilçesinde tarihi nitelikteki en öneli yapı Yeşilalıç Kalesi Açık Hava Tapınağı’dır. Urartu dönemine ait yapı, 5 metre yüksekliğindedir. Üzerinde Urartu dilinde yazılmış kaya kapısı, sarnıçlar ve kaya resimleri ilgi çekmektedir. Ziyarete 1 yıl önce açılan bölgede henüz bir arkeolojik kazı gerçekleştirilmemiştir. Yapılması planlanan kazılarda birçok kalıntıya ulaşılacağı tahmin edilmektedir. Saray otobüs bileti alarak bu bölgeyi ziyaret edebilirsiniz.

 

En Çok Tercih Edilen Saray Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus