Sarayköy Otobüs Bileti

Sarayköy Seferi Yapan Firmalar
Sarayköy Hakkında

Sarayköy Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Denizli’nin en güzel yönlerinden olan, Sarayköy otobüs bileti satan firmalarıSarayköy otobüs bilet fiyatlarıSarayköy otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Sarayköy, nüfusu yaklaşık olarak 17.000 olan Denizli’nin bir ilçesidir. Sarayköy’deki ilk yerleşimin ne zaman olduğu tam olarak bilinmese de 14. yüzyılın sonlarına doğru olduğu düşünülmektedir. Sarayköy ilçesinde en gelişmiş sanayi dalı dokumacılıktır. İlçe, yer altı kaynakları bakımından da zengindir. Yeşilyurt köyü civarında alçıtaşı ocakları bulunmaktadır. Ayrıca Kabaağaç alanında ve Sazak dağında Linyit kömür de bulunmaktadır. Kızıldere jeotermal santraline de ev sahipliği yapan Sarayköy ilçesi bu sayede yaklaşık 5.000 konutunun ısınma ihtiyacını karşılamaktadır. 

Sarayköy’e Nasıl Gidilir?

Sarayköy, Denizli il merkezine 20 kilometre uzaklıktadır. Komşu ilçeleri Buldan, Babadağ, Buharkent ve Kuyucak’tır. Sarayköy, İzmir-Aydın-Denizli karayolu üzerinde bulunmaktadır. Düzenli yapılan otobüs seferleriyle Sarayköy otobüs bileti satın alarak buraya ulaşmanız oldukça rahattır.  
Sarayköy’de Gezilecek Yerler

Sarayköy ilçesinde Denizli’nin kaplıcalarından Tekkeköy ve Sarayköy kaplıcalarına gidebilirsiniz. Tekkeköy kaplıca bölgesinde Roma dönemine ait hamam, havuz ve soyunma yeri bulunmaktadır. Ayrıca buranın kaplıca suyunun romatizma, deri, idrar yolu ve kadın hastalıklarına şifalı olduğu düşünülmektedir.

En Çok Tercih Edilen Sarayköy Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus