Sarayönü Otobüs Bileti

Sarayönü Seferi Yapan Firmalar
Sarayönü Hakkında
Sarayönü Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Konya’nın en güzel yönlerinden olan, Sarayönü otobüs bileti satan firmaları, Sarayönü otobüs bilet fiyatları, Sarayönü otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Konya, Sarayönü

Konya´ya bağlı Sarayönü, arka planda kalmış ilçelerimizden birisidir. Yaklaşık 25 binlik nüfusa sahiptir. 1000 metre yükseklikte kurulmuştur. İlçenin tarihi İ.Ö 4000´li yıllara kadar götürülmektedir. Elde edilen bilgilere göre Sarayönü´nde Hititler, Frigyalılar ve Bizanslılar bir dönem hüküm sürmüştür. Selçuklu ve Osmanlılardan beri ise ilçe Türk yurdu olma özelliği kazanmıştır.

Sarayönü, kuzeyde Cihanbeyli, batıda Kadınhanı, doğuda Konya şehir merkezi ve güneyde ise Ladin Dağlarıyla komşudur. İlçe, yer şekilleri bakımından sade bir görünüme sahiptir. Sarayönü ahalisi geçimini ekseriyetle tarım ve hayvancılıkla sağlamaktadır. Bölgede özellikle, arpa, mercimek, buğday şeker pancarı, nohut ve kimyon üretimi yapılmaktadır. İlçeye kurulan 2 Devlet Üretme Çiftliği sayesinde ahali kazancını artırmaktadır. Bunların yanı sıra ilçede hâlen faaliyet gösteren 2 tane un fabrikası 1 adet de yem fabrikası mevcuttur. Halıcılık yaparak hayatını idame etmek isteyenlerin sayısı da yadsınamayacak kadar çoktur. Alabalık avcılığı için Sarayönü biçilmiş bir kaftandır. Sarayönü otobüs bileti Konya´nın hemen bütün bölgelerinden temin edilebilir.

En Çok Tercih Edilen Sarayönü Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus