Sarıgöl Otobüs Bileti

Sarıgöl Seferi Yapan Firmalar
Sarıgöl Hakkında

Sarıgöl Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Manisa’nın en güzel yönlerinden olan, Sarıgöl otobüs bileti satan firmaları, Sarıgöl otobüs bilet fiyatları Sarıgöl otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Sarıgöl, Manisa 
İlk olarak ne zaman yerleşim yeri olduğu tam olarak bilinmemesine rağmen, yapılan kazı çalışmalarında bölgenin milattan öncek, dönemlerde de yerleşim yeri olarak kullanıldığı sanılmaktadır. Öncesinde Sarıgöl adlı bir gölün olduğu ilçe, göl kuruduktan sonra kurulmuştur.

İlçe tarım yapmaya elverişli verimli topraklar üzerinde kurulduğu için en önemli geçim kaynağı tarımdır. Tüm Türkiye’ye ürün yetiştiren bu topraklarda genel olarak tütün, üzüm ve mısırdır. Bu bölgede yetişen üzümler çok meşhurdur ve her yıl bağ bozumu sırasında festivaller düzenlenir. 

Sarıgöl’de Gezilecek Yerler

·         Sarıgöl Avşar Barajı ve Mesire Yeri: Bu barajın yapımı sırasındaki kazı çalışmalarında çok sayıda tarihi eserlere rastlanmıştır. Buradan çıkan eserler müzelerde sergilenmektedir. Ayrıca baraj çevresinde çok sayıda tarihi mezarlığa da rastlanmıştır. Şu an dinlenme ve eğlence yeri olarak kullanılan bu baraj ve mesire yerini görmenizi tavsiye ederiz. Çevresinde çok sayıda ağaç ve yeşillik alanla doğayla baş başa bir zaman geçirmek istiyorsanız Sarıgöl otobüs bilet alarak bu yeri görmenizi tavsiye ederiz. 

En Çok Tercih Edilen Sarıgöl Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus