Sarıkamış Otobüs Bileti

Sarıkamış Seferi Yapan Firmalar
Sarıkamış Hakkında

Sarıkamış Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kars’ın en güzel yönlerinden olan, Sarıkamış otobüs bileti satan firmaları, Sarıkamış otobüs bilet fiyatları, Sarıkamış otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kars,
Sarıkamış 
Kars iline bağlı olan Sarıkamış ilçesi, yıllarca Rus hakimiyetinde kaldığından dolayı mimarisi ve tarihi eserleri genellikle Rus kültürüne aittir. İlçede çok fazla sayıda ve birbirinden güzel tarihi eseri görmek mümkün. Tarihi güzelliklerinin yanında ilçe, Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezlerinden biridir. Siz de kış turizmine meraklıysanız Sarıkamış otobüs bileti alarak hem tarihi güzellilerini yerine görebileceğiniz bir yer olan hem de kış sporları yapabileceğiniz bu ilçeye kolaylıkla gelebilirsiniz. 

Sarıkamış’da Gezilecek Yerler

·         Katerina Köşkü: Sarıkamış’a 1 km uzaklıkta, ormanın içinde yer olan bu yapı, Rus Çarı 2. Nikola’nın eşi Katerina için yaptırdığı bir köşktür.  Sarıkamış’da tipik Rus mimarisini görebileceğiniz yapılardan sadece biridir.

·         Zivin Kalesi: İnşa tarihi tam olarak bilinmemekler birlikte çevresinde yapılan arkeolojik kazılarda Urartulara ait çok sayıda seramik parça bulunmuştur.

·         Kızlar Kalesi: Sarıkamış ormanlarında, Keklik Deresi civarlarında bulunan bu kale Urartular tarafından yapılmıştır.

·         Taşlıgüney Kalesi ve Kaya Odaları: Taşlıgüney Köyü’nde bulunan kale ve kaya odaları ortaçağdan günümüze kalmış ender ve görülmesi gereken yapılardan.

En Çok Tercih Edilen Sarıkamış Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus