Sarıkaya Otobüs Bileti

Sarıkaya Seferi Yapan Firmalar
Sarıkaya Hakkında

Sarıkaya Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Yozgat ın en güzel yönlerinden olan, Sarıkaya otobüs bileti satan firmaları, Sarıkaya otobüs bilet fiyatları, Sarıkaya otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Yozgat,
Sarıkaya 

Önceleri Boğazlıyan ilçesine bağlı bir köy olan Sarıkaya, 1957 yılında ilçe statüsünü almıştır. İlçe güneyde Boğazlıyan, kuzeyde Saraykent ve Akdağmadeni, batıda sorgun ilçeleri ile sınırlanmıştır. Dalgalı düzlüklerin oluşturduğu arazi yapısı ilçe genelinde görülmektedir. Delice Irmağı’nın bir kolu olan Kanak Çayı ilçenin en önemli akarsuyudur. Bölgedeki tipik karasal iklim Sarıkaya ilçesinde de hakimdir. İlçe ekonomisi tarım ve hayvancılık üzerine kuruludur. İlçedeki akarsu ve çayların sayesinde sulu tarım yapılabilmektedir. Patates, şeker pancarı, arpa, mercimek ve nohut en çok yetiştirilen ürünlerden bazılarıdır. Bozkırların hakim olduğu ilçede küçükbaş hayvancılık gelişmiştir. Bunun yanında kümes hayvancılığı ve arıcılık da ilçe ekonomisine katkı sağlamaktadır.

İlçenin en önemli tarihi yapısı Eski Roma Hamamı’dır. 3000 yıllık bir geçmişe sahip olan hamam, Anadolu’daki ilk termal tedavi merkezlerden birisidir. Halk arasında Eski Hamam, Kral Kızı Hamamı ya da Kral Hama olarak da isimlendirilmektedir. Sarıkaya otobüs bileti alarak bu tarihi eseri görebilirsiniz. Ayrıca ilçede birçok termal kaplıca da aktif olarak hizmet vermeye devam etmekedir.

 

En Çok Tercih Edilen Sarıkaya Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus