Sarıyer Otobüs Bileti

Sarıyer Seferi Yapan Firmalar
Sarıyer Hakkında

Sarıyer  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


istanbul’un en güzel yönlerinden olan, Sarıyer otobüs bileti satan firmalarıSarıyer otobüs bilet fiyatlarıSarıyer  otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.  


Sarıyer  İstanbul 


İstanbul’un Avrupa yakasında buluna ilçenin ilk adı Simas’tır. İlçeye Sarıyer isminin verilmesi ile ilgili farklı rivayetler vardır. İlki Fatih Sultan Mehmed’in iki sarışın askeri bu mevkide gömülü olduğu için Fatih’in sarı erleri‘n den bozularak Sarıyer olarak kaldığı diğeri ise Mısırlı zenginlerin bölgede harcadıkları altınlar yüzünde söyledikleri ‘’ sarı lira yer’ den bozularak günümüze Sarıyer olarak evirildiğidir. Sarıyer doğal bitki örtüsü ile İstanbul’un en zengin ilçeleri arasında görülür. İlçe büyük ölçüde ormanlarla kaplıdır. Özellikle Emirgan Korusu doğal güzelliği ile Sarıyer otobüs bileti temin edip biran önce gitmeniz gereken yerlerden biridir. İlçede Büyük Tarabya Oteli, Rumeli Hisarı, Huber Köşkü, Emirgan Camii, Telli Baba Türbesi, Sait Halim Paşa Yalısı gibi pek çok tarihi mekân halen varlığını sürdürmekte ve ziyaretçilerini beklemektedir.  Ayrıca Rumeli fenerinde bulunan Ceneviz Kalesi ’ de görülmeye değer tarihi mekânlardan biridir. 


Sarıyer’e nasıl gidilir?


Sarıyer ulaşım konusunda sıkıntı yaşamayacağınız ilçelerden biridir. Kara yolu ve deniz yolunu kullanarak rahatlıkla ilçeye ulaşabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Sarıyer Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus