Şarkikaraağaç Otobüs Bileti

Şarkikaraağaç Seferi Yapan Firmalar
Şarkikaraağaç Hakkında

Şarkikaraağaç Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Isparta’nın en güzel yönlerinden olan, Şarkikaraağaç otobüs bileti satan firmalarıŞarkikaraağaç otobüs bilet fiyatlarıŞarkikaraağaç otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Şarkikaraağaç, Isparta iline bağlı bir ilçedir. Isparta’nın en büyük üçüncü ilçesi olan Şarkikaraağaç’ın, nüfusu 25.000 civarındadır. İlçenin ismi Denizli’de de Karaağaç adlı bir ilçe bulunmasından ötürü Isparta’daki Karaağaç’ın önüne Şarki -yani doğuda, doğuya ait- sıfatını almasından gelir. Daha sonraki yıllarda Denizli’deki Karaağaç ilçesinin ismi değişmiş olsa da Şarkikaraağaç bu isimle anılmaya devam etmiştir. 

Şarkikaraağaç’a Nasıl Gidilir?

Şarkikaraağaç ilçesi, Isparta il merkezine 120 kilometre uzaklıkta bulunur. Komşuları Beyşehir, Yenişarbademli, Doğanhisar, Gelendost, Yalvaç, Eğirdir, Hüyük ve Akşehir ilçeleridir. Isparta’nın birçok ilçesiyle komşuluğu bulunan bu ilçeye ulaşmak da kolaydır. Bunun için Şarkikaraağaç otobüs bileti almanız yeterlidir. 

Şarkikaraağaç’ta Gezilecek Yerler

İlçede bulunan Kızıldağ Milli Parkı, hem ilçe sakinlerine hem de turistlere temiz hava almaları ve sedir ağaçlarının serinliğinden faydalanmaları için bir fırsat sunar. Bunun dışında turistlerin Muratbağı (Zengibar) Köyü’nde bulunan Zengibar Kalesi’ni de –her ne kadar kaleden geriye yalnızca sur duvarlarının sadece temelleri kalmış olsa da- ziyaret etmeleri mutlaka önerilir. 

En Çok Tercih Edilen Şarkikaraağaç Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus