Şarkışla Otobüs Bileti

Şarkışla Seferi Yapan Firmalar
Şarkışla Hakkında

Şarkışla Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Sivas’ın en güzel yönlerinden olan, Şarkışla otobüs bileti satan firmaları, Şarkışla otobüs bilet fiyatları, Şarkışla otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Sivas
, Şarkışla

Kuzeyinde Yıldızeli, batısında Gemerek, doğusunda Altınyayla ilçelerinin, güneyinde ise Kayseri’nin bulunduğu Şarkışla’nın ekonomisi genel olarak tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Kayseri ile komşu olması ve Sivas’ı diğer illere bağlayan konumda bulunması ticaret faaliyetlerini de arttırmıştır.

İlçenin tarihi milattan önceye dayanmaktadır. Yapılan kazı çalışmalarında MÖ 2000 yıllarına ait bir heykelin bulunması da bunu kanıtlamaktadır. İlçe bir jeolojik olarak çökmüş bir bölgede bulunmaktadır. Bu da çevrede yükseltilerin çok fazla olmasına neden olmuştur. Bu özelliği çok farklı doğal güzelliklerin ortaya çıkmasını da sağlamıştır.

İlçe çok değişik kültürlerden insanın bir arada yaşadığı bir yerdir. Bu çok kültürlülük ilçenin yemeklerine de yansımıştır. Bölgede bulunan Şarkışla Ovası verimli topraklarıyla bu yemek kültürünün gelişmesini sağlamıştır. Çorba, yemek, mantı ve tatlı çeşitlerinin yerinde tadılması gerekir. Şarkışla otobüs bileti bu yemekleri bu ilçede tatmanızı öneririz. 

Şarkışla’da Gezilecek Yerler

·         Şarkışla Kalesi: İlçenin yüksek bir tepesinde bulunmaktadır.

·         Şarkışla Ulu Camii: 1669 yılında yapılmış olan bu cami günümüze gelene kadar çok sayıda tadilat geçirmesine rağmen ayakta kalmıştır.

 

En Çok Tercih Edilen Şarkışla Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus