Savaştepe Otobüs Bileti

Savaştepe Seferi Yapan Firmalar
Savaştepe Hakkında
Savaştepe Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Balıkesir’in en güzel yönlerinden olan, Savaştepe otobüs bileti satan firmaları, Savaştepe otobüs bilet fiyatları, Savaştepe otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Balıkesir, Savaştepe

Savaştepe, Balıkesir´de Yörük kültürünün en fazla yaşandığı ilçe olarak göze çarpmaktadır. Karakeçili Yörükleri, Savaştepe´ye bağlı köylerde yaşamlarını sürdürmektedir. Karakeçili Yörüklerin dışında başka Yörüklerin kurduğu obalara rastlamak da mümkündür. Savaştepe merkezinde Yörük ağzıyla konuşulmaktadır. Savaştepe´de tamamıyla Yörük etkisinin olduğunu söylemek mümkündür. İlçenin nüfusu günden güne düşmektedir. Zira gençler için iş imkânları yok denilecek kadar azdır. Zeybek öğrenmek isteyenlerin adresi, kesinlikle Savaştepe olmalıdır. Zira, bölgede pek çok Zeybek oyun türü icra edilmektedir. Hakiki zeybek öğrenmek Savaştepe otobüs bileti sayesinde artık çok kolaydır.

Savaştepe, Kurtuluş Savaşı´nda devlete yaptığı yardımlarla bu unvanı hak etmiştir. Son TÜİK verilerine göre bölgede sadece 20 bin kişi yaşamaktadır. 

Savaştepe´ye Nasıl Gidilebilir?

Balıkesir´den Savaştepe´ye gitmek için yaklaşık 50 km mesafe kat etmek gerekir. Balıkesir´den Savaştepe´ye gidenlerin gözüne çarpan ilk nokta kuşkusuz kültür farklılığı olacaktır. Savaştepe´nin bu denli özgün bir kültüre sahip olmasında şüphesiz Yörüklerin etkisi çok fazladır. İvrindi ve Manisa´ya sahip olan bu güzide şehir mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır.

En Çok Tercih Edilen Savaştepe Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus