Şavsat Otobüs Bileti

Şavsat Seferi Yapan Firmalar
Şavsat Hakkında

Şavsat Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Artvin’in en güzel yönlerinden olan, Şavsat otobüs bileti satan firmalarıŞavsat otobüs bilet fiyatlarıŞavsat otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Şavsat, Artvin

Şavsat, Artvin’e bağlı bir ilçe olup Türkiye’nin en çok köye -70’in üzerinde- sahip olan ilçelerinden birisidir. Türkiye’nin en kuzey doğusunda yer alan ilçelerinden biri olan Şavsat, eski ve bu bakımdan tarihi özelliklere sahiptir. Osmanlı İmparatorluğu’na 1479 yılında geçtikten sonra ilçede yaşayan Gürcülerin yavaş yavaş Müslüman olmaya başladıkları görülmüştür. 1921 yılına kadar Ardahan’ın bir sancağı olarak var olan ilçe, bu tarihten sonra Artvin’e bağlanmıştır.

 

Şavsat ilçesinin komşu ilçeleri, Posof, Hanak ve Ardahan’ın il merkezidir. Şavsat’ın, batı tarafında da Artvin’in merkezine sınırı vardır. Aynı zamanda Gürcistan’a da sınırı olan ilçeye ulaşım karayollarından kolay bir şekilde sağlanabilir. Bu sebeple Şavsat otobüs bileti almak yeterli olacaktır.

 

İlçede tarım geçim kaynağı olarak gelişmiştir. Ilıman bir iklime sahip olan Şavsat’ta pek çok meyve ve sebze yetiştirilir. Gittikçe de gelişim gösteren Şavsat ilçesini görmek isteyenler, Türkiye’nin en güzel ilçelerinden biri olan bu bölgede hem iki kültürün çeşitliliğini hem de taze sebze ve meyveye ulaşma imkanını yakalayabilirler. 

En Çok Tercih Edilen Şavsat Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus