Savur Otobüs Bileti

Savur Seferi Yapan Firmalar
Savur Hakkında

Savur Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Mardin’in en güzel yönlerinden olan, Savur otobüs bileti satan firmaları, Savur otobüs bilet fiyatları, Savur otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Savur İlçesi Hakkında Bilgiler

Savur, Arapça "savr" olarak da kullanılan, boyun anlamına gelen Süryanice "savro" sözcüğünden türemiştir. Diğer bir görüşe göre de Kumur Türkleri tarafından kurulan Savur, "Şuara" adını almış daha sonra Süryaniler tarafından "Suara" adı verilmiştir. Mezopotamya’ya hakim olan kavimler burayı da etkilemişlerdir. İlçenin tarihi Etiler’e kadar uzanmaktadır. Roma ve Bizans İmparatorluğu hâkimiyetinde, Sasani ve Melikşah dönemlerinde de yerleşim yeri olarak kullanılmıştır. Savur ilçesinin merkezi, kalesi, kaya evleri, eski Ulu Camii, Romaniye ve Mor Yuhanın (Dereiçi Köyü) kiliseleri, türbeler ve Başkavak Köprüsü ile tarihî bir görünüme sahiptir. 

Savur İlçesinde Gezilmesi Gereken Yerler

Savur ilçesinin merkezi, kalesi, kaya evleri, eski Ulu Camii, Romaniye ve Mor Yuhanın (Dereiçi Köyü) kiliseleri, türbeler ve Başkavak Köprüsü ile tarihî bir görünüme sahiptir. Savur´un en gözde tarihi eseri Savur Kalesi´dir. Bu kale Mardin-Savur-Midyat ve Hasankeyf ile Cizre kervan ve fetih yolları üzerinde çok eski, stratejik açıdan güçlü bir kaledir.

Dağ yamacına kurulan bu ilçe Mardin´in en güzel ilçelerindendir. Savur İlçesi tarihi bir dokuya sahip Mardin’e benzeyen şirin bir ilçedir. Dağ yamacına kurulu hükümran konumu ve binalardaki taş işçiliğinin mükemmelliğiyle dikkat çeker. Mezopotamya’ya hakim olan kavimler burayı da etkilemişlerdir. Savur Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda güvenli bir şekilde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Savur Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus