Seben Otobüs Bileti

Seben Seferi Yapan Firmalar
Seben Hakkında

Seben Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Bolu’nun en güzel yönlerinden olan, Seben otobüs bileti satan firmalarıSeben otobüs bilet fiyatlarıSeben otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Seben Bolu
Bolu’ya 57 km uzaklıkta olan Seben ilçesi, vadi ve ovaları ile ünlenmiş, 29 köye sahip, 6000 nüfuslu bir ilçedir.


Seben Kültürel Özellikleri
Bolu’nun bu şirin ilçesinin ismi hakkında iki türlü tevatür vardır; birincisi bu ismin Seben vadilerinde yetişen semen çiçeğinden geldiği ve zaman içerisinde isminin Seben olarak değiştiği, diğeri ise ilçeye yakın olan Seben dağının ilçeye bu ismi verdiği söyleniyor. Ancak bu bilgilerden hangisinin doğru olduğu net olarak bilinmiyor. İlçe de bulunan Kızık Yayla’sının evlerine Seben otobüs bileti temin ederek rahatça ulaşabilirsiniz. Bu evlerin özelliği ise; evlerin yapımı aşamasında demir kullanılmadan ( herhangi bir çivi ya da kazık ) , tamamen geçmeli bir sistemde yapılmış olması. Evlerin kendine özgü mimari tasarımı ve yapımı, ocaklar ve ağır taşlar, ilçede bulunan kaplıcalar birçok yerli turistin dikkatini çekiyor ve her geçen gün bu sayıda artış yaşanıyor.


Seben’e nasıl gidilir?
Son dönemlerde kaplıcaların popülaritesi ve doğal güzellikleri sebebi ile ilçeye verilen öneme artmıştır bu yüzden ilçeye ulaşım zorluğu çekmeden varabilirsiniz.

 

 

En Çok Tercih Edilen Seben Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus