Şebinkarahisar Otobüs Bileti

Şebinkarahisar Seferi Yapan Firmalar
Şebinkarahisar Hakkında

Şebinkarahisar Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Giresun un en güzel yönlerinden olan, Şebinkarahisar otobüs bileti satan firmaları, Şebinkarahisar otobüs bilet fiyatları, Şebinkarahisar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.

Giresun,
Şebinkarahisar 
Şebinkarahisar, 1923 yılında il olmuş ancak 1933 yılında Giresun iline bağlanmıştır. Giresun il merkezine 118 km. uzaklıkta olan ilçe Kelkit Havzası içerisinde yer almaktadır. Doğu Karadeniz Bölgesi’nde bulunan ilçe buna rağmen Orta Anadolu Bölgesi’nin iklim özelliklerini taşımaktadır. Kışları soğuk ve karlı, yazları ise sıcak ve kurak geçmektedir. Bölgenin dağlarla çevrili olması iç ve kıyı kesimler arasında farklı iklim olaylarının görülmesine neden olmaktadır. İlçenin ekonomisi tarım ve hayvancılık üzerine kurulmuştur. Aralarında maden işletmesinin de olduğu 6 adet sanayi tesisi de ilçede faaliyet göstermektedir. Bölge “Şebin Cevizi” ile meşhurdur. 

Şebinkarahisar’da Gezilecek Yerler

Atatürk Evi- Müzesi: Yapım tarihi kesin olarak bilinmeyen yapı ahşap malzemeler kullanılarak yapılmıştır. 1924 yılında Atatürk Şebinkarahisar’a geldiğinde bu evde kalmıştır. Ev müze olarak hizmet vermektedir ve içerisinde 500 kitaplık bir Atatürk Kütüphanesi bulunmaktadır.

Meryem Ana Manastırı: İlçe merkezine 13 km. mesafede bulunan Kayadibi Köyü’nde bulunmaktadır. 4 katlı ve toplam 32 odadan oluşan yapı, moloz ve kesme taşlardan yapılmıştır. Şebinkarahisar otobüs bileti alarak bu eserleri görmeniz mümkündür.

 

En Çok Tercih Edilen Şebinkarahisar Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus