Şefaatli Otobüs Bileti

Şefaatli Seferi Yapan Firmalar
Şefaatli Hakkında

Şefaatli Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Yozgat ın en güzel yönlerinden olan, Şefaatli otobüs bileti satan firmaları, Şefaatli otobüs bilet fiyatları, Şefaatli otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.

Yozgat,
Şefaatli

1954 yılında ilçe olan Şefaatli, Yozgat il merkezinin 41 km. güneyinde bulunmaktadır. İlçe Kırşehir ve Nevşehir illerine sınır komşusu durumundadır. Tüm Yozgat’ta olduğu gibi bu ilçe de karasal iklimin etkisi altındadır. Kışları soğuk ve yağışlı, yazları ise sıcak ve kurak geçmektedir. İlçede yılın 6 ayı kar yağışı görülebilmektedir. İlçedeki en önemli ekonomik faaliyetler tarım ve hayvancılıktır. Bölgedeki göletler sayesinde sulu tarıma elverişli araziler artmıştır. Fasulye, soğan, şeker pancarı, patates, nohut, arpa, mercimek ve buğday yetiştirilmektedir. İlçede daha çok büyükbaş hayvancılık yapılmaktadır. 

Şefaatli’de Gezilecek Yerler

Şefaatli Köprüsü: 1322 yılında yapılmış olan köprü, Aksu Irmağı üzerinde yer almaktadır. Yozgat ve Şefaatli arasındaki ulaşımı sağlayan en önemli köprüdür. Kesme taşlardan yapılmış olan köprü, 3.20 metre yüksekliğindedir.

Paşaköy Camii: Yozgat’ta yer alan ahşap camiler içerisinden işlemeleri en güzel olan camii Paşaköy Camii’dir. Cami içerisindeki yıpranmış olan kitabede caminin yapılış tarihi, 1770 olarak belirtilmiştir. Caminin arka bölümünde Tokmak Hasan Paşa’nın mezarı bulunmaktadır. Şefaatli otobüs bileti alarak ilçeyi gezip bu eserleri görebilirsiniz.

 

En Çok Tercih Edilen Şefaatli Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus