Şehitkamil Otobüs Bileti

Şehitkamil Seferi Yapan Firmalar
Şehitkamil Hakkında

Şehitkamil Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Gaziantep in en güzel yönlerinden olan, Şehitkamil otobüs bileti satan firmaları, Şehitkamil otobüs bilet fiyatları, Şehitkamil otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Gaziantep,
Şehitkamil

1987 yılında ilçe olan Şehitkamil ilçesi, adını Gaziantep Savunması esnasında 14 yaşında şehit olan “Mehmet Kamil” den almaktadır. Kuzeyde Pazarcık, doğuda Nizip, batıda Nurdağı ve güneyde Şahinbey ilçeleriyle komşudur. Güneydoğu Anadolu ile Akdeniz Bölgeleri arasında konumlanmış olan ilçede bu iki bölgenin iklimi egemendir. Konumu itibariyle kuzeye ve batıya giden yolların kesiştiği yerde bulunan Şehitkamil, tarihi süreçte Hitit, Babil, Asur, Bizanslılar, Selçuklular, Osmanlılar ve Persler gibi önemli imparatorluklara ev sahipliği yapmıştır. İlçe halkının başlıca gelir kaynakları tarım ve hayvancılık olmakla beraber, el sanatları, ticaret ve turizm de önemli katkılar sağlamaktadır. 

Şehitkamil’de Gezilecek Yerler

Gaziantep’in en çok turist çeken ilçelerinden biri olan Şehitkamil’de gezilip görülmesi gereken yer sayısı oldukça fazladır. Hem tarihi hem de kültürel geziler düzenlenebilecek ilçe turizm açısından il ve ülke ekonomisine de katkılar sağlamaktadır. Şehitkamil otobüs bileti alarak görebileceğiniz yerler şunlardır;

·         Dülükbaba Ormanı

·         Sofdağı Yaylası

·         Ömer Ersoy Kültür Merkezi

·         Zeugma Mozaik Müzesi

·         Hasan Süzer Etnografya Müzesi

·         Ali Nacar Camii

·         Gaziantep Altın Çarşısı

·         Kendirli Kilise

 

En Çok Tercih Edilen Şehitkamil Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus