Selçuklu Otobüs Bileti

Selçuklu Seferi Yapan Firmalar
Selçuklu Hakkında
Selçuklu Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Konya’nın en güzel yönlerinden olan, Selçuklu otobüs bileti satan firmaları, Selçuklu otobüs bilet fiyatları, Selçuklu otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Konya, Selçuklu

Konya iline bağlı merkez ilçelerden biri olan Selçuklu Altınekin, Derbent, Kadıhanı ve Sarayönü ilçeleriyle komşudur. İlçe, büyük bir göl tabanından oluşmuş ova üzerine kurulmuştur. Batısında Loras ve Takkeli dağları vardır. Selçuklu´da karasal iklim özellikleri ağır basmaktadır; kışlar soğuk, yazlar sıcak ve kurak geçer. Bunun yanı sıra ilkbahar ayında hemen her gün yağmur yağar. Buna rağmen çevre ilçelere göre yağış ortalaması daha düşüktür. İlçe, tarım için elverişlidir. Selçuklu ahalisinin  bir kısmı geçimini tarım yoluyla sağlamaktadır. Altınapa ve Sille barajları Selçuklu sınırları içerisinde bulunmaktadır. İlçede bozkır özelliği gösteren topraklarının yanı sıra dağlık alanlara rastlamak da mümkündür.

Konya´nın Selçuklu ilçesi, şehrin üretiminin 4´te 1´ini karşılamaktadır. Bundan dolayı Konya´da katma değeri en fazla olan bölüm Selçuklu´dur. Selçuklu´nun %80´i şehirleşmiştir.  Bunda şehircilik faaliyetlerinin başarıyla tamamlanmasının katkısı büyüktür. Selçuklu otobüs bileti Konya bileti almakla birdir. Konya merkeze gelen biri birkaç dakikalık yürüyüşle rahat bir şekilde Selçuklu´ya varacaktır.

En Çok Tercih Edilen Selçuklu Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus