Selendi Otobüs Bileti

Selendi Seferi Yapan Firmalar
Selendi Hakkında

Selendi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Manisa’nın en güzel yönlerinden olan, Selendi otobüs bileti satan firmaları, Selendi otobüs bilet fiyatları Selendi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Selendi, Manisa

Kütahya ve Uşak ile komşu olan Selendi ilçesi, ekonomisini tarım, el sanatları ve dokumacılığa dayandırmaktadır.  İlçede yaklaşık 500 yıllık dokuma tezgahlarının sergilendiği yerler de vardır. İlçe halkı genel olarak Yörük geleneğinden gelmektedir. Dokudukları ürünlere de bu geleneğin özelliklerini ve tipik Yörük halkının yaşamlarını işlemektedir. İlçenin en önemli ürünleri tarhana, höşmerim ve keşkektir. İlçe aynı zamanda büyük bir cirit takımına sahiptir. Türkiye’deki en önemli cirit takımlarından biri olan bu takım, ilçelerini turnuvalarda temsil etmektedir. 

Selendi’de Gezilecek Yerler

·         Kınık köyü Piknik Alanı: İlçe merkezine yaklaşık 7 km uzakta bulunan bu piknik alanı, temiz havası ve doğal güzellikleri ile Selendi ve çevre ilçelerden gelenlerin dinlenme yerlerinden biri. Sizin de bu ilçeye geldiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerlerde biri.

·         Karaselendi Köyü: Köyün geçmişi Bizans dönemine dayanmaktadır. Yapılan kazı çalışmalarında Lidyalılara ait kalıntılar bulunmuştur. Çıkan tarihi eserler çevre müzelerde sergilenmektedir. Ayrıca Bizans döneminden kalma kalıntılar da bulunmaktadır. Bütün bunları Selendi otobüs bileti alarak görmeniz mümkün.

En Çok Tercih Edilen Selendi Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus