Selim Otobüs Bileti

Selim Seferi Yapan Firmalar
Selim Hakkında

Selim Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kars’ın en güzel yönlerinden olan, Selim otobüs bileti satan firmaları, Selim otobüs bilet fiyatları, Selim otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kars,
Selim
Kars’ın ilçe merkezine çok yakın bir konumda bulunan Selim  ilçesi, tarihte pek çok uygarlığın egemenliği altına girmiştir. İlçe Allahuekber Dağları’nın eteklerine kurulmuştur. Düzlüktür ve su kaynakları boldur. İlçede 6 ay kar kalkmadığı için kış sporlarının yapıldığı bir merkez haline de gelmiştir. Bölge genel olarak hayvancılık ve tarım ile geçinmektedir. Türkiye’deki genel hayvancılık anlayışından farklı olarak kaz besiciliği de yapılmaktadır. Bütün bu farklı tatları yerinde tatmak, doğal güzellikleri yerinde görmek için Selim otobüs bileti almanız yeterli. Bölge aynı zamanda çok uzun süre Rus hakimiyetinde kaldığından dolayı hem tarihi eserler bakımından oldukça zengin bir yerdir, hem de evlerde de tipi Rus mimarisini görmek mümkündür. 

Selim’de Gezilecek Yerler

·         Allahuekber Dağları: Bölgenin en önemli doğal güzelliklerini çevresinde barındıran Allahuekber Dağları, aynı zamanda Doğu Anadolu Bölgesinin de en önemli dağlarından biri. Yaz ve kış doğa sporları tutkunlarının uğrak mekanı olan bu dağ, aynı zamanda etrafında barındırdığı bitki örtüsü ile görülmesi gereken doğal güzelliklerden biri.

 

En Çok Tercih Edilen Selim Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus