Şemdinli Otobüs Bileti

Şemdinli Seferi Yapan Firmalar
Şemdinli Hakkında

Şemdinli Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Hakkari’nin en güzel yönlerinden olan, Şemdinli otobüs bileti satan firmaları, Şemdinli otobüs bilet fiyatları, Şemdinli otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Hakkari Şemdinli

Bölgenin tarih içerisinde dönemde Sümerler ve Akatlar’la yer aldığı, kentte ilk önce Sümerler ’in Hakan Boyu olduğu, sonra Akatlar, Urartu’lar ve Asur’ların bu kısımda uzun süre yaşadıkları anlaşılmıştır. Bölgenin daha sonra Med’ler, Babiller ve diğer taraftan Persler, Makedonyalılar ve Silveskoslar tarafından kullanıldığı, Hz. Ömer zamanında İslam Ordularının bu yöreyi Müslüman Birliğine kattığı, daha sonra Yavuz Sultan Selim’in 1514 senesinde Çaldıran Zaferinden sonra Osmanlı egemenliğine girdiği ve tarih boyunca birçok millete belde olduğu görülmüştür.

İlçemiz Doğu Anadolu Bölgesinde yer almasına rağmen iklimi oldukça değişiktir. Yazları oldukça sıcak geçmesine karşın, kışları çoğunlukla kar yağışlı ve ılımandır. İlkbahar ve Sonbahar mevsimleri yağmur, kışlar kar yağışlı olup, yaz mevsimi ise şiddetli kurak geçer. Kar yağışı genellikle Ocak ayında gerçekleşir. Rüzgâr ise çoğunlukla Güneybatıdan eser en şiddetli görüldüğü ay Kasım ayıdır. Yüksek kesimlerde kış aylarında sis görülür. Şemdinli-Yüksekova karayolu belli yerlerde kış zamanlarında buzlanma yapar, Yoğun kar yağışı, çığ ve aşırı rüzgârın etkisi ile çoğu zamanlarda kapanır. Şemdinli Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda ziyaret etmenizi öneririz.

En Çok Tercih Edilen Şemdinli Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus