Şenkaya Otobüs Bileti

Şenkaya Seferi Yapan Firmalar
Şenkaya Hakkında

Şenkaya Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Erzurum’un en güzel yönlerinden olan, Şenkaya otobüs bileti satan firmaları, Şenkaya otobüs bilet fiyatları, Şenkaya otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.

Erzurum
, Şenkaya

Batısında Olur, Oltu ve Narman ilçeleri bulunan Şenkaya’nın doğusunda ise Kars ve Ardahan bulunmaktadır. 20 bine yaklaşan nüfusuyla orta büyüklükteki bir ilçedir.

İlçenin temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Dokuma ve halıcılık da geleneksel el sanatlarındandır. Bu el sanatlarından en ünlüsü Bardız kilimidir. Halı tezgahlarında dokunan bu kilimler evlerde yere serilmek dışında divan örtüsü olarak da kullanılmaktadır. Motifler genel olarak Osmanlı saray süslemeleridir. 

Şenkaya’da Gezilecek Yerler

·         Bardız Camii: Cami, kesme taşlardan yapılmıştır. Klasik Osmanlı mimari özellikleri sergilese de tavanında bulunan süslemeler Rus mimari özelliklerini göstermektedir.

·         Kamhız Kalesi ve Mağara Kiliseleri: Ne zaman yapıldığı kesin olarak bilinmemekle birlikte Selçuklu tarzı izlerin görüldüğünden dolayı Selçuklular zamanında yapıldığı düşünülmektedir.

·         Penek Kalesi:  İlçeye bağlı Penek Köyü’nde bulunmaktadır. Ne zaman ve kim tarafından yapıldığı bilinmemekle beraber pek çok medeniyet ve devlet tarafından kale olarak kullanılmıştır. Günümüzde de bir kısmı yıkılmış dahi olsa kalan kısımları görülmeye değer durumdadır.

Şenkaya otobüs bileti alarak bu ilçeyi gezebilirsiniz.

 

En Çok Tercih Edilen Şenkaya Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus