Şereflikoçhisar Otobüs Bileti

Şereflikoçhisar Seferi Yapan Firmalar
Şereflikoçhisar Hakkında

Şereflikoçhisar Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Ankara’nın en güzel yönlerinden olan, Şereflikoçhisar otobüs bileti satan firmalarıŞereflikoçhisar otobüs bilet fiyatlarıŞereflikoçhisar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Şereflikoçhisar Ankara

Şereflikoçhisar Ankara il sınırının güney ucunda bulunan Konya, Kırşehir ve Aksaray’a komşu bir ilçedir. Tuz gölüne kıyısı vardır. Tarih sahnesinde birçok medeniyete ev sahipliği yapan bu ilçe Malazgirt savaşından sonra bazı işgalciler tarafından ele geçirilse de daha sonra Türk yurdu haline gelmiştir. 

Şereflikoçhisar Coğrafi ve Kültürel Özellikleri
Deniz seviyesinden 970 metre yükseklikte olan bu ilçede karasal iklim hakimdir ve kıraç bir arazi yapısına sahiptir. İlçe  en çok tuz ve kavun üretimi ile ön plana çıkar.  Osmanlı döneminde de önemli bir yerleşim yeri olma özelliğini koruyan Şereflikoçhisar 1990 yılından sonra çıkarılan yasa ile Ankara’ya bağlandı, ilçe öncesinde Konya ve Aksaray illerine bağlıydı. İlçede sanayi çok fazla gelişmemesine rağmen, Türkiye’nin tuz ihtiyacının büyük çoğunluğunu karşılayan fabrikalar bulunur. Bu fabrikalarda ilçe nüfus için istihdam olanağı sağlanıyor. Son yapılan nüfus sayımlarına göre ilçe nüfusu 35000 civarındadır. Ankara’dan aldığınız Şereflikoçhisar otobüs bileti ile tuz gölüne kıyısı olan bu ilçeyi gezebilirsiniz. 

Şereflikoçhisar’a ulaşım 
Şereflikoçhisar Ankara şehir merkezine 150 km uzaklıktadır. AŞTİ’den ve Etlik garajından halk otobüsleri ya da özel firmalara ait yolcu otobüs seferleri ile ilçeye kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus