Seydikemer Otobüs Bileti

Seydikemer Seferi Yapan Firmalar
Seydikemer Hakkında

Seydikemer Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Muğla’nın en güzel yönlerinden olan, Seydikemer otobüs bileti satan firmaları, Seydikemer otobüs bilet fiyatları, Seydikemer otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.  

Seydikemer İlçesi Hakkında Bilgiler 
Seydikemer, yurdumuzun güneybatı bölgesinde yer alan bir güzellikler diyarıdır. Önceleri Fethiye´ye Seydikemer bir belde olsa da genişliği, nüfusu ve zenginlikleriyle bir ilçe potansiyeline sahip olduğu bilinmekteydi.

Antik çağlardan beri Likyalılar, Persler, Mısırlılar ve Romalıların hüküm sürmesinden sonra 1282 yılında Menteşe Beyliğine, 1424 yılında ise Osmanlı İmparatorluğu´na dâhil olan Seydikemer İlçemizde birçok medeniyete ait kültürel varlıklar mevcuttur. İlçemizde ziyarete açık 3 Örenyeri, yanında çok sayıda arkeolojik - doğal - kentsel ve tarihi sit (Tlos, Letoon, Pınara, Sidyma) alanları ile sivil mimarlık örnekleri bulunmaktadır. Dünya mirası listesinde Letoon (Seydikemer) 1988 yılında dahil edilmiştir. 

Seydikemer İlçesinde Gezilmesi Gereken Yerler 
Doğa güzellikleri ve zenginlikleri ile olduğu kadar da tarihi ve turistik önemiyle dikkat çeken Seydikemer İlçesi güneyde Eşen Çayının Akdeniz´e döküldüğü Çayağzı, Akdeniz ve Kaş ilçesi, Batıda Fethiye İlçesi, Doğuda Korkuteli ve Elmalı İlçeleri, Kuzeyinde Altınyayla ve Gölhisar İlçeleriye çevrili olarak, Akdeniz Bölgesi içinde kalan bir ilçedir.

Dört mevsim boyunca tarımsal ve hayvansal ürünleri ile tüketim değil üretim merkezi bir ilçedir. Yerli ve yabancı turistlerin gözde mekanları Saklıkent Kanyonu, Eren Dağı Kayak Merkezi İlçemiz sınırları içerisindedir. Seydikemer Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda güvenli bir şekilde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

En Çok Tercih Edilen Seydikemer Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus