Seydiler Otobüs Bileti

Seydiler Seferi Yapan Firmalar
Seydiler Hakkında

Seydiler Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kastamonu’nun en güzel yönlerinden olan, Seydiler otobüs bileti satan firmaları, Seydiler otobüs bilet fiyatları, Seydiler otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.  

Kastamonu Seydiler İlçesi Hakkında Bilgiler

Seydiler, Kastamonu ilinin bir ilçesidir. Seydiler, İnebolu-Kastamonu karayolu üzerinde çok eski tarihlere dayanan bir yerleşim yeridir. Kurtuluş Savaşı´nda eli silah tutanların cephede olduğu sıralarda İnebolu´ya çıkarılan silah ve cephanelerin Kastamonu üzerinden Ankara´ya ulaştırılmasında yarar sağlamıştır. 

Seydiler İlçesinde Gezilmesi Gereken Yerler

Cumhuriyet öncesi İnebolu ilçesine bağlı olan Seydiler 1926 yılında Küre´nin ilçe oluşu ile buraya bağlanmış, 4 Ağustos 1944 tarih ve 4642 sayılı kanunla ilçe olan Devrekani´ye bağlanarak uzun süre bucak statüsünde idare edilmiştir. 1967 yılında belediye teşkilatı kurulan Seydiler 20 Mayıs 1990 gün ve 3644 sayılı kanunla ilçe olmuş, 8 Mayıs 1991 tarihinde ilçe kaymakamının fiilen göreve başlaması ile Kastamonu ilinin 19. ilçesi olarak faaliyete geçmiştir.

Ve pek çok şehit vermiştir. Kurtuluş Savaş´ında en çok şehit veren illerimizden biri Kastamonu’dur. Seydiler halkı da Kurtuluş Savaşı sırasında kadını ve erkeği ile savaşmış, hemen hemen her köyden şehitler vermiş, gazilerini baştacı etmiş, unutulmaz kahramanlıklar göstermiştir. Erkekleri cephede çarpışan Seydilerli kadınlar İnebolu´dan Ankara´ya cephane sevkinde görev almış, kağnı arabaları ile genç ihtiyar demeden çalışmışlardır.

Seydiler Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda seyahat edip bu güzel bölgeyi görmelisiniz.

 

En Çok Tercih Edilen Seydiler Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus