Seyitgazi Otobüs Bileti

Seyitgazi Seferi Yapan Firmalar
Seyitgazi Hakkında

Seyitgazi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Eskişehir’in en güzel yönlerinden olan, Seyitgazi otobüs bileti satan firmalarıSeyitgazi otobüs bilet fiyatlarıSeyitgazi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Seyitgazi, Eskişehir’in küçük bir ilçesidir. Nüfusu yaklaşık olarak 13.000 olan ilçenin antik çağdaki adı Nakoleia’dır. Günümüzdeki ismini Bizans İmparatorluğu’na karşı verdiği mücadeleyle bilinen Battal Gazi’den alır. Özellikle Alevi inancı mensup Müslümanların uğrak yerlerindendir. Tarihi oldukça eskilere dayanan Seyitgazi’ye ilk yerleşimin milattan önce 3000 – 3500 yılları arasına yapıldığı düşünülmektedir. Seyitgazi halkının geçim kaynakları genel olarak tarım ve hayvancılıktır fakat bunun dışında burada Eti Maden İşletmeleri mevcuttur. 

Seyitgazi’ye Nasıl Gidilir? 
Seyitgazi ilçesi, Eskişehir il merkezine 43 kilometre uzaklıktadır. Seyitgazi’ye varmak için Eskişehir ve Afyon yönünden geliştirilmiş karayolları mevcuttur. Bu ilçeye ulaşmak isteyenlerin Seyitgazi otobüs bileti almaları yeterlidir. 

Seyitgazi’de Gezilecek Yerler 
Adını Battal Gazi’den alan Seyitgazi ilçesine gittiğinizde burada Battal Gazi’nin mezarını ziyaret edebilirsiniz. Bu mezar özellikle Alevi Bektaşileri için önemli ziyaret alanlarından biridir. Burada ayrıca Bor ve Etnografya Müzesi’ni gezmeniz, Seyitgazi Külliyesi’nde dolaşmanız ve Sultan Şücaettin ve Üryan Baha’yı görmeniz tavsiye edilir. Ayrıca buraya 2001 yılında şair Nazım Hikmet’in vasiyetine uygun bir şekilde bit anıt mezar inşa edilmiştir. 

En Çok Tercih Edilen Seyitgazi Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus