Şile Otobüs Bileti

Şile Seferi Yapan Firmalar
Şile Hakkında

Şile  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İstanbul
’un en güzel yönlerinden olan, Şile otobüs bileti satan firmalarıŞile otobüs bilet fiyatlarıŞile otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.  


Şile İstanbul 

İlçenin tarihi geçmişi incelendiğinde isminin Yunan medeniyetinden geldiği anlaşılıyor. İlçenin bulunduğu konum itibari ile iskân geçmişi Cilalı Taş devrine kadar dayanıyor. İstanbul’un en eski buluntu yerleri arasında şile’de bulunan Ağva ve Domalı köyleri vardır. İlçe Antik Çağ, Roma Dönemi, Bizans Dönemi gibi medeniyetlere ev sahipliği yapmış İstanbul’un fethi ile Osmanlı himayesine girdikten sonra günümüze kadar ulaşmıştır. İlçenin iklimi Karadeniz ve Akdeniz iklimi arasında geçiş iklimi özelliklerini taşır. İlçe ekonomisinde turizm büyük bir yer teşkil eder. Şile deniz ve tarihi mekân özellikleri ile oldukça ilgi gören bir ilçedir. Satın aldığınız
Şile otobüs bileti ile Şile Kalesi, Yeşil Vadi, Hanımsuyu Çeşmesi, Lahit Mezar, Heciz Kalesi, Şile Feneri, Sarıkavak Kalesi, kumsal ve plajları, Değirmençayırı  Şelalesi, Onbir Göller Şelalesi, Ağlayan Kaya gibi tarihi mekanları ziyaret edebilir, Şile Festivali gibi kültürel etkinliklere katılabilirsiniz. 


Şile’ye nasıl gidilir? 

İlçe ye önce metrobüs sonra minübüs aktarması ile ulaşabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Şile Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus