Silifke Otobüs Bileti

Silifke Seferi Yapan Firmalar
Silifke Hakkında

Silifke Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Mersin’in en güzel yönlerinden olan, Silifke otobüs bileti satan firmalarıSilifke otobüs bilet fiyatlarıSilifke otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.  


Silifke, Mersin iline bağlı bir ilçedir. Akdeniz ile Toros Dağları arasında yer alan ilçenin nüfusu da 116.000 civarındadır. Göksu ilçesi Silifke ilçesini ortadan ikiye ayırmaktadır. Silifke’nin kendine has bir yemek kültürü vardır. Yüksük (yüzük) çorbası, ülübü, arabaşı, batırık bu yemeklere örnektir. Fakat Silifke’nin en önemli yiyecekleri yoğurdu ve ayranıdır. Bölge sakinlerinin geçim kaynakları genel olarak tarım ve hayvancılıktır. Aynı zamanda bölgede Tahtacı mahalleleri de bulunur. Tahtacılar Alevi Türkmenleridir ve geçimlerini orman ürünleri ve kerestecilikle sağlarlar. 

Silifke’ye Nasıl Gidilir?

Silifke ilçesi Mersin il merkezine 86 kilometre mesafede bulunur. Komşu ilçeleri Mut, Gülnar, Erdemli ve Mersin il merkezidir. Dağ ile deniz arasında kalan bu güzel ve turistik ilçeye gitmek için Silifke otobüs bileti satın almanız yeterlidir. 

Silifke’de Gezilecek Yerler

Silifke ilçesi hem doğal hem de tarihi güzellikleriyle ünlü bir ilçedir. Cennet Cehennem Mağaraları, Astım Dilek Mağarası, Akçakıl Koyu, Gökbelen bu ilçenin sahip olduğu doğal güzelliklerinden yalnızca bir kısmıdır. Tarihi yapılardan da Narlıkuyu Mozaik Müzesi, Silifke Zeus Tapınağı, Mezgit Kalesi, Taş Köprü gezip görebileceğiniz bir sürü zenginlikten birkaçıdır. 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus