Sincik Otobüs Bileti

Sincik Seferi Yapan Firmalar
Sincik Hakkında
Sincik Otobüs Bileti Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Adıyaman’ın en güzel yönlerinden olan, Sincik otobüs bileti satan firmaları, Sincik otobüs bilet fiyatları, Sincik otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Adıyaman, Sincik 
Sincik, Adıyamanlı bir akraba topluluğu tarafından oluşturulmuştur. Sincik, uzun zamandır Adıyaman´a bağlı olmakla birlikte çiğ köfte günleriyle meşhurdur. Bu bakımdan Türkiye´de çiğ köftenin tanıtımına yaptığı  katkı nedeniyle son derece mühim bir yere sahiptir. Bilhassa son dönemlerde artış gösteren çiğ köftecilik sayesinde Adıyaman bölgesi gelişmeye başlamıştır. 

Sincik Bitki Örtüsü 
Adıyaman Sincik´in coğrafi konumu göz önünde bulundurulduğunda gür bir bitki örtüsüne sahip olduğu görülür.  Ağaçlarla dolu ormanlar yerine farklı türde endemik pek çok bitki bulunmaktadır. Bu bitkilerin çeşitliliği de haliyle bölgede balcılığın gelişmesine sebebiyet vermiştir. Sincik´te göç bir hayli fazladı. Bilhassa genç nüfus bölgeyi terk etmektedir. Bunun en önemli sebebi bölgenin coğrafi özellikler bakımından yaşamaya elverişli olmamasıdır. Son bilgilere göre Sincik´in nüfusu 19.000 iken bu sayının her geçen gün biraz daha azaldığı bilinmektedir. Sincik otobüs bileti sayesinde bölge üzerinde pek çok araştırma yapılmaktadır. 

Sincik´e Nasıl Gidebilirim? 
Adıyaman´ın kuzey kesimlerinde yer alan Sincik, Çelikhan ve Kâhta ilçelerine komşudur. Bölge özellikle Marmara Bölgesine yoğun bir göç vermektedir. Sincik´e bağlı Aksu köyünde hayvancılık yapılmaktadır. Sincik´in göç alan tek bölgesi bu ilçedir. Aksu´nun dışında Sincik´e bağlı 25 tane köy daha mevcuttur. 

Sincik´in Tanıtımı 
Her yıl 27-30 Haziran tarihleri arasında Sincik tanıtım günleri yapılmaktadır. Adıyaman´a bir gün gidecek olursanız, Sincik´i görmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

En Çok Tercih Edilen Sincik Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus