Sındırgı Otobüs Bileti

Sındırgı Seferi Yapan Firmalar
Sındırgı Hakkında
Sındırgı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Balıkesir’in en güzel yönlerinden olan, Sındırgı otobüs bileti satan firmaları, Sındırgı otobüs bilet fiyatları, Sındırgı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Balıkesir, Sındırgı 
Balıkesir´in bir ilçesi olan Sındırgı, Türkiye´deki ününü ürettiği halılara borçludur. Tarihsel bakımdan da oldukça köklü olan Sındırgı´da İ.Ö. 1000 yılına kadar götürebilecek arkeolojik bulgular keşfedilmiştir. Ayrıca bulunan bazı çömlekler nedeniyle ilçede bir dönem İranlılar´ın yaşadığı da anlaşılmaktadır. Karesioğlarının burayı mesken tutmasıyla beraber ilçe Türkmen toplulukların göç alanı haline gelmiş ve kısa süre içerisinde Türkleşmiştir. Eskiden belediye olan Sındırgı o zamalar Bigadiç´e bağlıydı fakat 1913 yılında ondan ayrılarak ilçe olmaya lâyık görüldü. Bir dönem Yunanların işgal ettiği bölge ettiği olan Sındırgı´da çok çetin savaşlar yaşanmıştır. Buna katlanamayan Yunanlılar, kaçarken ilçeyi ateşe vermişlerdir. Kurtuluş günü olarak kabul edilen bu 3 Eylül tarihi, her sene Sındırgılılarca neşeyle kutlanmaktadır. 

Sındırgı´ya Nasıl Gidilebilir? 
Balıkesir şehir merkezinin güneydoğusunda yer alan Sındırgı, gerek İzmir yolu üzerinde bulunması gerekse Balıkesir´e sadece 60 km uzaklıkta yer alması sebebiyle ulaşım yönünden şanslı bir ilçedir. Nüfusu yaklaşık 50 bindir. Sındırgı´yı ziyaret etmek isteyenler Sındırgı otobüs bileti ile bu hayallerini gerçekleştirebilirler.

En Çok Tercih Edilen Sındırgı Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus