Sinop Otobüs Bileti

Sinop Seferi Yapan Firmalar
Sinop Hakkında
Sinop Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri olan, Sinop otobüs bileti satan firmaları, Sinop otobüs bilet fiyatları, Sinop otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Sinop 
Sinop Türkiye’nin kuzey tarafında en uç noktası olan tarihi bir şehrimizdir. Şehir ayrıca sakin deniziyle ve rüzgarlara kapalı konumuyla Karadeniz ‘in en önemli limanı konumundadır. Antik dönemlerden beri bir ticari ve kültürel geçmişse sahip olan Sinop, bu özelliği ile Bizans, Selçuklu, Candaroğlu ve Osmanlı hükmü altında uzun yıllar kalmıştır. İsminin Irmak Tanrısının kızı “Sinope”den gelmektedir. Bir dönem “Anadolu’nun Alkatrazı” olarak tabir edilen ve 1999 yılında kapatılarak müzeye çevrilen Sinop Cezaevi ise bugünlerde müze olarak hizmet vermektedir. 

Sinop Gezilecek Yerler  
Ülkemizin bu eşsiz iline en uygun Sinop otobüs bileti ile seyahat rotanızı çizip, tarihi güzelliklerinin tadını çıkartmalısınız. Mutlaka gezmeniz gereken yerleri şu şekilde listeledik;

-          Sinop Tarihi Cezaevi

-          Erfelek Şelalesi

-          Hamsilos Koyu

-          İnaltı Mağarası

-          Sinop Arkeoloji Müzesi

-          Akgöl

-          Sinop Kalesi

-          Balatlar Kilisesi

-          Boyabat Kalesi ve Yeraltı Şehri

-          Alaaddin Camii

-          Boztepe Burnu

-          Karakum Plajı

-          İnceburun Feneri


Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus