Şırnak Otobüs Bileti

Şırnak Seferi Yapan Firmalar
Şırnak Hakkında
Şırnak Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Şırnak’ın en güzel yönlerinden olan, Şırnak Merkez otobüs bileti satan firmaları, Şırnak Merkez otobüs bilet fiyatları, Şırnak Merkez otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Şırnak Merkez

Ülkemizin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer almakta olan Şırnak, ismini Nuh Peygamberden aldığı rivayet edilen bir ilimizdir. Şehr-i Nuh olarak da anılan ilimiz de Nuh peygambere ait olduğu rivayet edilen bir türbe bulunmaktadır. Tufan’dan sonra Nuh Peygamberin beraberindekiler ile buraya yerleştiği ve Tufan sonrası insanlığın burada geliştiği rivayet edilmektedir.

1990 yılında çıkarılan bir kanun ile Türkiye’nin 73. ili olan Şırnak’ın 7 ilçesi bulunmaktadır. 2008 yılında açılan Şırnak Üniversitesi ile şehrin öğrenciler açısından bir cazibe merkezi olabilmesi için çaba harcanmıştır. Üniversitede aktif olarak eğitim faaliyetlerine devam edilen 14 bölüm bulunmaktadır. Üniversitenin bazı fakülteleri il merkezinde iken Meslek Yüksek Okulları ilçelerde yer almaktadır. 

Şırnak’ta Ziyaret Edilebilecek Yerler

Cudi dağı, Kasrık Boğazı, Cizre ilçesinde yer alan Hz. Nuh Türbesi ve Mem-u Zin Türbeleri İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün gezilecek yerler listesinde yer almaktadır. Bunun yanında Şırnak Merkez’de yer alan Kızıl Medrese, Anadolu Beylikleri zamanından kalma, Molla Ahmed Ceziri’nin eğitim verdiği bir mimari eserdir.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus