Sivaslı Otobüs Bileti

Sivaslı Seferi Yapan Firmalar
Sivaslı Hakkında

Sivaslı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Uşak’ın en güzel yönlerinden olan, Sivaslı otobüs bileti satan firmalarıSivaslı otobüs bilet fiyatlarıSivaslı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Sivaslı, Uşak iline bağlı bir ilçedir. Buradaki ilk yerleşim izlerinim tarihi Neolitik Çağ’a dayanmaktadır. Milattan önce 2500 yıllarında da Hitit egemenliği, sonrasında da sırasıyla Frigyalılar, Lidyalılar, Persler, Makedon Krallığı ve Bergama Krallığı burada kalmışlardır. 1233 yılında Türk egemenliği altına geçen bölge, Cumhuriyet döneminde 1953 yılında Uşak’ın il ilan edilmesiyle ilçe statüsüne kavuşmuştur. 

Sivaslı’ya Nasıl Gidilir?

Sivaslı ilçesi, Uşak il merkezine 35 kilometre uzaklıkta bulunur. Ege Bölgesi’nin İç Ege Bölümü’nde yer alan Sivaslı’nın komşuları Banaz, Sandıklı, Çivril, Karahallı ve Uşak merkez ilçesidir. Uşak – Denizli devlet karayoluyla buraya ulaşmak mümkün olup bunun için Sivaslı otobüs bileti satın almak yeterlidir. 

Sivaslı’da Gezilecek Yerler

Tarihi bu kadar eskilere dayanan bölgede elbette tarihi kalıntılara rastlamamak mümkün değildir. Bu sebeple buraya gelecek ziyaretçilerin özellikle Sebaste Harabelerini gezmeleri ve buradaki tarihi zenginlikleri incelemeleri önerilir. Burası Payalamanı ve Selçikler beldesinde yer almaktadır. Bunun dışında Sivaslı’da Evrenli mesire yeri bulunmaktadır. Ağacı bol bu mesire yerinde her yıl çilek festivali yapılmaktadır. 

En Çok Tercih Edilen Sivaslı Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus