Sivrice Otobüs Bileti

Sivrice Seferi Yapan Firmalar
Sivrice Hakkında
Sivrice Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Elazığ’ın en güzel ilçelerinden biri olan, Sivrice otobüs bileti satan firmaları, Sivrice otobüs bilet fiyatları, Sivrice otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Elazığ, Sivrice

1071 Malazgirt Zaferinden sonra Türk hakimiyetine geçen Sivrice, Elazığ’a 22 km uzaklıkta yer almaktadır. Sivrice’de 2000 yılı nüfus sayımına toplam 13827 kişi yaşamaktadır. Hazar Gölü kıyısında bulunan Sivrice’nin güneydoğusunda Elazığ´ın en yüksek dağı olan 2347 m yükseklikteki Hazarbaba Dağı bulunmaktadır. Hazar Gölü altındaki Batık Şehir de bu ilçede bulunmaktadır. 

Sivrice’de Gezilecek Yerler

Hazarbaba Kayak Merkezi, Sivrice’nin önemli bölgelerinden birisidir. Hazarbaba Kayak Merkezi, Hazarbaba Dağı´nda bulunmaktadır. Hazarbaba Kayak Merkezi´ne otobüs ile rahatlıkla gidebilir ve dostlarınızla kayak yapmanın tadını çıkarabilirsiniz. Sivrice Belediyesi’ne ait kampta 200 araç, 100 çadır kapasiteli kamp yeri bulunmakta olup, Hazar Gölü kenarında halka açık olarak 25’e yakın tesis, kamp ve konaklama hizmeti sunmaktadır. 

En Çok Tercih Edilen Sivrice Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus