Sivrihisar Otobüs Bileti

Sivrihisar Seferi Yapan Firmalar
Sivrihisar Hakkında

Sivrihisar Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Eskişehir’in en güzel yönlerinden olan, Sivrihisar otobüs bileti satan firmalarıSivrihisar otobüs bilet fiyatlarıSivrihisar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Sivrihisar, Eskişehir’in bir ilçesidir. Nüfusu gittikçe azalmış olan ilçenin 2015 kayıtlarına göre yaklaşık olarak 21.000 nüfusu bulunmaktadır. Yunus Emre, Aziz Mahmut Hüdai, Nasreddin Hoca ve Hızır Bey gibi önemli bazı Türk büyüklerinin bu ilçede doğup yaşadıkları düşünülmektedir. Sivrihisar, Osmanlı egemenliğine 13. yüzyılda girmiştir. 

Sivrihisar’a Nasıl Gidilir?

Sivrihisar ilçesi, Eskişehir il merkezine 90 kilometre uzaklıktadır. Ankara’ya da 120 kilometre uzaklıkta bulunan Sivrihisar, 1926 öncesi Ankara’nın bir ilçesiydi. Sivrihisar, Eskişehir il merkezine uzak olsa da karayollarıyla hem Eskişehir il merkezinden hem başka illerden Sivrihisar otobüs bileti aldığınız takdirde rahatlıkla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. 

Sivrihisar’da Gezilecek Yerler

Buraya geldiğinizde 1950 senesinden kalma Surp Yerrortutyun Ermeni Kilisesi’ni ziyaret etmeniz tavsiye edilir. Ayrıca bunun dışında Nasrettin Hoca’nın doğduğu köy olan düşünülen Hortu köyünü, Anadolu’nun ana tanrıçası Kibele’nin ana tapınma merkezleri olan Balıkdamı ve Pessinus Kuş Cenneti’ni bünyesinde bulunduran ve tüm bunlarla turizm merkezi olmaya aday olan Sivrihisar’a geldiğinizde pişman olmayacağınıza eminiz. Son olarak Sivrihisar Ulu Camisi’ni de görmeniz önerilir. 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus