Solhan Otobüs Bileti

Solhan Seferi Yapan Firmalar
Solhan Hakkında

Solhan Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Bingöl’ün en güzel yönlerinden olan, Solhan otobüs bileti satan firmalarıSolhan otobüs bilet fiyatlarıSolhan otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Solhan, Bingöl ilinin ilçelerinden birisidir. Solhan ilçesinin tarihi oldukça eskilere dayanmaktadır. İlçede var olan kalıntıların tarihi 4000 yıl öncesine kadar dayanmaktadır. Bu sebeple burada Hititler hatta Hurrilerin yaşadığı düşünülmektedir. 1514 yılından beri de Osmanlı İmparatorluğu’na bağlı kalmıştır. Önceleri Muş iline bağlı olan Solhan, Bingöl’ün il yapılmasından sonra buraya bağlı bir ilçe haline gelmiştir. 

Solhan’a Nasıl Gidilir?

Solhan, Bingöl il merkezine yaklaşık olarak 60 kilometre uzaklıktadır. Bu sebeple –yollarından da iyileştirilmesi neticesinde- buraya ulaşım oldukça rahattır denilebilir. Bu sebeple buraya gitmek için Solhan otobüs bileti satın almanız ve buradaki tarihi yakından görmeniz şiddetle tavsiye edilir.

Solhan’da Gezilecek Yerler

Oldukça eski bir tarihi bulunan Solhan ilçesinin, yapılacak yatırımlarla turizm anlamında canlandırılmak istenmektedir. Tarihi kalıntıları dışında burası özellikle Yüzenada’sıyla meşhurdur. Zaten Bingöl ili de genel olarak doğa güzellikleriyle yerli ve yabancı turistleri cezbetmeye çalışır. Solhan’da Aksakal Göl’ü bulunur. Bu gölün üç tarafı dağlar ve tepelerle çevrilmiştir ve işte bu gölün ortasında hareket halinde üç adet ada bulunur. Bu doğa harikasını görmek için buraya gitmeye mutlaka değer denilebilir. 

En Çok Tercih Edilen Solhan Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus